Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vengrijos forintas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vengrijos forintas - keistai besivadinanti valiuta, kuriai pavadinimą išrado vengrai, kalbantys panašia ugro-finų kalba, kaip ir kokie estai, karelai ar suomiai. Bet gi jei pas estus buvo kronos, pas suomius buvo markės, o karelai išvis pinigų neturėjo, tai vengrai kažkokio pamišimo apimti paėmė kažkokį raidžių kratinį, katrą ir panaudojo savo pinigams užvadinti.

Dar kadaise senais laikais, sako, pas vengrus buvęs kitas pinigas, katras vadinosi "pengė". Tai čia panašiai, kaip kokie tugrikai pas mongolus.

Pipedija siūlo vengrams geresnių pavadinimų jų pinigams:

  • Vengrijos lombugai
  • Vengrijos trufplekai
  • Vengrijos pnoklumbės
  • Vengrijos foflertezai
  • Vengrijos nofrepengai

Kaip matome, tokie pavadinimai labai tiktų šiai valiutai, juoba, kad jinai ir menkavertė labai - vienas forintas tevertas vieno lietuviško cento.

O dar čia norime priminti, kad nors dabar šita valiuta ir yra stabili, bet po II Pasaulinio Karo vengriškus pinigus buvo ištikusi tokia neįtikėtinai klaiki infliacija, kad su ja palyginus, Remarko aprašyta vokiškos markės infliacija buvo kaip visiškai ramus štilis, nes tenai pas vokiečius net sparčiausiu metu pinigai per dieną nuvertėdavo vos kokiu gal dešimtadaliu, o pas vengrus per dieną nuvertėdavo iki dešimties kartų.

Tai paradoksas gavosi netgi toksai, kad tie dabar matematikoje ir kitose mokslo rūšyse naudojami labai didelių skaičių pavadinimai buvo išrasti Vengrijoje. Ir ne šiaip sau dėl įdomumo, o dėl to, kad reikėjo kaip nors užvadinti, kas tai yra pavyzdžiui, kvadrilijonas sekstilijonų pengių. Nes kai paskui penges vertė forintais, tai reikėjo bent jau pasakyti, iš kiek tų pengių vienas forintas susideda.

Čia kad visai tikslūs būtume, tai vienas forintas, kai buvo 1946 Vengrijoje įvestas, tai kainavo 400000000000000000000000000000 pengių.