Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tokia

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Tokios)
Jump to navigation Jump to search

Tokia, kaip sakoma tokia TOKIA! Arba dar sako - toks yra TOKS toks! Dar taip pat vartojami ir žodžiai "tokie" beigi "tokios". Nauja ir sparčiai populiarėjanti internetuose epitetizacinio būdvardžio emanacija, turinti savireikšmę semantiką ir reiškianti hipersaviakcentavimą!

Vat pavyzdžiui, sakoma "ta gražuolė yra tokia graži" arba "tas sviestas yra toks sviestuotas" arba "ta samanė tokia stipri". Tai dėl to dar geriau sakyti viską tiesiai ir nesuveliant su visokiais netiesioginumais, pavyzdžiui, "Pareigytė tokia pareigytė" arba "tas Kubilius toks kubilius". Arba "tie papai tokie papai". Tai kai taip pasakai, tai išsyk visiems viskas aišku pasidaro.


Kilmė

Tokia prasmės stiprinimo forma yra kilusi iš japonų kalbos, kur paprasčiausiai nėra formos, galinčios pabrėžti sakinio dalį, ją sustiprinti. Kitaip tariant, japonų kalboj neina pasakyti "labai", "smarkiai", "stipriai", o juolab - žodžių iš serijos "-esnis", "-iausias" ir pan., o to vietoje yra vartojamas tiesiog pakartojimas.

Pvz., vietoj pasakymo "labai baisu", japonai sakytų "baisu baisu", o vietoj "labai skanu" - sakytų "skanu skanu". O vietoj "baisiausias" - sakytų "baisus toks baisus". Ir taip toliau.

Versdami savus tekstus į anglų kalbą, japonai savo kalbos neužmiršo, kurdami tokias konstrukcijas, kaip "bloody blood", "beauty shuch beauty", "beautifully such beauty", "big such big" ir pan.. Ilgainiui, žinoma, panašūs vertalai atkeliavo ir į lietuvių kalbą - dėl viso to, aišku, kalti anime mėgėjai ir Emo!


Pavyzdžiai