Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Spuogas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Spuogai)
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Spuogai - nagi tai šiaip jau tiesiog stafilokokinė infekcija, tai šiaip jau tiesiog pūlinukai tokie maži. O jei toks mažas pūlinukas išauga į didelį pūlinį - tai jau votis, šunvotė ar piktvotė.

Tai šiaip jau spuogas susidaro arba kai plauko šaknies vietoj, ar kai kokioj mažutėj riebalinėj ar ten prakaito liaukoj įsiveisia bakterijos, katros maitinasi gyva mėsa. Tai aišku jausmas gal ir nekoks, o ir šiaip negražiai atrodo, kai pavyzdžiui ant nosies galo išauga toks raudonas spuogas su baltu pūlingu taškeliu viršuje...

Tai aišku, daug kas tuos spuogus išspaudžia tiesiog, bet kai purvinom rankom, ar nenuplovę gerai tos vietos, ar ne iki galo, kol kraujas bėgs, ar nepadezinfekavę po to, ar šiaip kaip nekvalifikuotai, tai tas spuogas išsiplečia į votį ar kokią šunvotę, tai paskui būna centimetriniai randai, o pagydoma tik antibiotikais beigi chirurginėm operacijom. Arba pavyzdžiui ant galvos, ypačiai viršutinės dalies, tai būna, kad išaugo spuogas, pavirto į votį, o paskui tokia votis skverbiasi, prasiskverbia į smegenis, o tada jau cerebralinė furunkuliozė... Štai taip nuo vieno, atsiprašant, spuogo, žmogus ir numirt gali.


Dar žr.