Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Cerebralinė furunkuliozė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Cerebralinė furunkuliozė arba cerebrinė furunkuliozė, dar kartais vadinamasis stafilokokinis encefalitas - masyvinė cerebrinio audinio infekacija stafilokokinėmis ar kitomis bakterijomis.


Patogenezė, užkrečiamumas, simptomatika, eiga

Ligos sukėlėjas - stafilokokas, dažniausiai pakliūna į smegenis per akių ar dantų infekcijos židinius. Ligos eiga pasižymi ilga latentine stadija, kai ligonį gali kamuoti galvos skausmai, galvos svaigulys, tačiau kiti požymiai neryškūs. Ligai progresuojant, pastebima vis ryškesnė progresuojanti demencija, haliucinacijos, kliedesiai, šizofrenijai būdingi elgsenos bei mastymo sutrikimai.

Gydymas - simptomatinis, antibiotikai, neuroleptikai. Ligos identifikavimas vykdomas, darant skrodimą.