Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Skraidanti lėkštė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia kokia tai maždaug 1970 kūrybos skraidanti lėkštė

Skraidančios lėkštės - tai tokie aparatai, kurie savo forma primena lėkštę, o todėl taip ir vadinami. Skraidanti lėkštė gali būti ir koksai nors ateivių įrenginys, kaip kad NSO, bet gali būti ir koksai nors lėktuvas, turintis labai specialią konstrukciją, panašią į diską ar lėkštę. Nemažai tokių skraidančių aparatų vienu metu prikūrė JAV ir Kanados kariškiai, kurie tyrė naujų rūšių skraidymo apratus.

Teoriškai tos skraidančios lėkštės turėjo turėti kažkokių ten privalumų, o ir atrodė labai mandrai, tai galima tuos kariškius suprasti. Pripažinkim, kad ir šiais moderniais laikais mielai skraidančią lėkštę norėtųsi įsigyti, jei tik tokia galimybė būtų.

Čia kažkoksai tai aviatorius Peter Nofi žurnalui "Popular Mechanics" dar 1954 metais pranašavo tobulą skraidančių lėkščių ateitį.
Čia ta pati skraidanti lėkštė yra naudojama buitinėms reikmėms

Skraindančių lėkščių kūrimas ir istorija

Apie kokius 1960 metus skraidančių lėkščių tipo aparatai buvo labai daugelį apžavėję, mat žmonės tikėjosi, kad greitai vietoje automobilių atsiras skraidantys aparatai, kurie bus greiti, pigūs, ekonomiški ir daug patogesni. Kam gi sėdėti kamščiuose, kai gali kažkur nuskristi kaip kokiu sraigtasparniu?

Teoriškai skraidančių lėkščių tipo aparatai gali turėti įdomių aerodinaminių efektų, dėl kurių skraidyti gali geriau už paprastus lėktuvus, būti mažesni, lengvesni ir talpesni. Oro įsiurbimo sistema gali sukurti virš skraidančios lėkštės gan greitai judančio oro sluoksnį, kuris sukeltų papildomą skrydžio galią, o dėl didelio apačioje esančio ploto gali susidaryti oro pagalvė, kurios dėka skraidančiai lėkštei nereiktų lygių pakilimo takų, ji galėtų su mažomis kuro sąnaudomis važinėti 1-2 metrų aukštyje kaip koksai visureigis visur, kur tik nori. Skrydžio metu visas lėkštės paviršius veiktų kaip sparnas, tad lėkštė turėtų geresnį naudingo tūrio santykį su sparno plotu, lyginant ją su įprastais lėktuvais.

Deja, nors ir daug tų teorinių privalumų, bet nepavyko jų įgyvendinti ir išnaudoti praktikoje. Taigi, skraidančios lėkštės taip ir liko visokių ufonautų aparatais, o žmonija jų taip ir neišmoko gaminti.


Dar žr.