Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ryklys

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Iš kairės į dešinę: bangininis ryklys, silkinis ryklys, aitvarinis ryklys, priedurnis ryklys
Į buto vonią įsiveržęs ryklys Melburne (Australija). Mokslininkų teigimu, tokie atvejai yra ypač reti ir norint jų išvengti, pakanka tvirtai užrakinti ir užbetonuoti vonią.

Ryklys – didelė žuvis, kuri daugiausia gyvena pakrantėse ir minta žmonėmis. Ryklių užpuolimai yra viena dažniausių žmonių mirties priežasčių. Už ryklius žmonėms pavojingesnės tik karvės[1] Pasak Vikipedijos, daugiausia rykliai gyvena ir žmones valgo Jungtinių Amerikos Valstijų pakrantėse[2], kadangi ten žmonės yra storiausi ir skaniausi[reikalingas šaltinis].

Atvejai, kai rykliai užšoka ant laivų ir suėda rastus žmones yra palyginti reti[2] ir nepavojingi, jei neplaukiojate laivais. Mažiausiai žmonių nuo ryklių miršta sausumoje, iš jų - ypatingai mažai niekada nepaliekančių namų. Nėra žinoma nei vieno atvejo, kai rykliui būtų pavykę įsiveržti į namus pro užrakintą ir užbetonuotą vonią.

Kai kurie rykliai, nepagaudami žmonių, kartais maitinasi kitais gyvūnais. Pavyzdžiui, bangininis ryklys minta banginiais.

Daugelis pavojingų atvejų yra aprašyta Gyvosios gamtos fuflopedijoje.

Kontraversijos, susijusios su rykliais

Gyvūnų teisių gynėjai ir įvairios žaliųjų grupės pateikia faktus, kad rykliai neužpuldinėja žmonių, o taip pat maitinasi augaliniu maistu. Kraupios istorijos apie ryklius yra pramanytos sensacijų trokštančios žiniasklaidos bei įvairių žurnaliūgų bei žurnalizdų.

Mokslas įrodė, kad ne rykliai, o tiktai delfinai užpuola žmones, tačiau dėl tendencingos ir melagingos informacijos, skleidžiamos visuomenei, yra susiformavusi klaidinga ir neteisinga nuomonė, esą delfinai yra nepavojingi, tuo tarpu rykliai kelia pavojų. Tokia informacija yra visiška netiesa ir melas, nes iki šiol dar nėra patikimų faktų apie tai, kad rykliai būtų įvykdę bent vieną žmogaus užpuolimą.

Ryklių rūšys

Objektyvūs ir patikimi šaltiniai


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.