Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ritalinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ritalinas arba metilfenidatas, o dar žinomas, kaip Meridilas, Centedrinas ir krūva kitų pavadinimų - populiarusis vaistas, kuris pagal poveikį primena kažkuo kai kuriuos amfetaminus, betgi gal netgi dar labiau primena kai kuriuos sintetinius opioidus. Poluliarus tose šalyse, kur vadinamasis vaikų hiperaktyvumas ir dėmesio trūkumo sindromas nagrinėjami, kaip esą psichikos ligos, mat pagal kokių tai tėvelių supratimą, vaikai negali būti aktyvūs ir negali norėti dėmesio.

Tačiau dar labiau šitą vaistą mėgsta suaugusieji, o dar labiau - įvairūs narkomanai, kurie mielai geria krūvom tas tabletes, mat jos dalinai nuima lomkes, būdingai sukeliamas opiatų, kas aiškiai leidžia įtarti, kad jei lomkes nuima, tai reiškia, kad nuo Ritalino vartojimo tos lomkės vėlgi nei kiek nemažiau linkusios kilti.

Kiti gi daktarai pastebi, kad tarp visokių nelabai legalių Ritalino vartotojų šio paplitimas yra ganėtinai susijęs ir su heroino bei kokaino bei metamfetamino piktnaudžiavimais. Visokie narkologai čia sako, kad galimai savo efektų galia Ritalinas išties ir yra sulyginamas netgi su vienu iš narkomanijos monstrų - kokainu, tik kad veikia švelniau ir iš lėto. O dar kiti sako, kad čia labai gerai, nes tai reiškia, kad Ritaliną galima kaip kokaino ir metamfetamino pakaitalą naudoti, todėl tai tinka tų narkomanijų gydymui.

O kai kuriose šalyse, kaip kad Rusija ar Turkija, Ritalinas yra įtrauktas į nelegalių narkotikų sąrašus ir uždraustas, todėl niekam niekur nepardavinėjamas ir jokie ten psichiatrai jo niekam neskiria. Užtat pavyzdžiui JAV tai skiria. Ir tai primena istoriją su Oksikodonu, kurį irgi visaip platino ir visiems siūlė. Čia vienok įdomiai gaunasi, kad kai narkomanai narkotikus perka nelegaliai, tai nenarkomanams legaliai pagal receptą prirašo kokių nors vaistukų ir liepia gerti, net jei nenori...

Dar kiti narkomanai bando vartoti Ritaliną visokiais būdais įdomiais, pavyzdžiui, sutrina tabletes ir uosto, kaip kokį kokainą ar amfą, o kai kurie išvis nukvakę, ištirpina vandenyje ir leidžiasi į veną. Pas pastaruosius būna paskui visokių neretai susirgimų, nors kito antidepresanto - koaksilo čia savo pavojais matyt visgi gal ir nepralenkia.