Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Reaktyviniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Reaktyviniai kliedesiai - antriniai kliedesiai su patogeneze, kylantys dėl reaktyvinės psichozės. Taip pat priskiriami psichogeniniams kliedesiams.

Tipiški reaktyviniai kliedesiai kyla dėl visokių trauminių, stresinių ir neurotinių priežasčių, dažniausiai tai visokie persekiojimo kliedesiai, ypač tokie kaip santykių kliedesiai, pavydo kliedesiai, meilės kliedesiai, tačiau visada su kilme, kuri yra paremta psichologiniais aspektais. Neretai prie reaktyvinių kliedesių priskiriami ir kalbiniai kliedesiai.

Reaktyviniai kliedesiai linkę stiprėti, jei vyksta kokie nors įvykiai, kurie su tais kliedesiais susiderina. Pvz., vyras kankinasi pavydu dėl nuolatinių žmonos flirtavimų su kitais vyrais, paskui išvažiuoja į komandiruotę, grįžta diena anksčiau ir tyliai įėjęs į butą, aptinka savo žmoną besipisančią su kokiu nors tipažu. Dėl streso pas vyrą išsivysto aiškūs reaktyviniai kliedesiai, kur jam jau ima vaidentis, kad žmona visur su visais pisasi, bet jei žmona paskui ir toliau flirtuoja su kitais tipažais, kliedesiai gali dar labiau sustiprėti.