Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kalbiniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kalbiniai kliedesiai - susiję su žmogaus negalėjimu suprasti aplinkinių kalbą. Vieni iš psichogeninių kliedesių, nes kyla ne savaime, o dėl to, kad žmogus, negalintis suprasti, ką kalba aplinkiniai, neretai pradeda galvoti visokias nesąmones apie tai, kad kažkas kažką aplinkui šneka apie jį, klastauja ar rezga.

Išskiriamos dvi dažniausios kalbinių kliedesių rūšys - kurčiųjų kliedesiai ir turistiniai kliedesiai. Ir vienas, ir kitas variantas išsivysto dėl to, kad asmenys tiesiog nesupranta, apie ką kalba aplink esantys žmonės, tad ir prisigalvoja visokių vėjų. Ypač dažnai tai pasitaiko, jei tarp aplinkinių pasitaiko kokių nors pokštininkų, kurie, suprasdami turisto ar kurčiojo bejėgiškumą, tuo dar ir pasinaudoja, išdurkia kaip nors ir taip pasismagina.

Klabiniams kliedesiams būdinga, kad jie ganėtinai greitai nuslopsta, jei pavyksta panaikinti juos sukėlusią priežastį. Pvz., jei turistas iš svečios šalies grįžta namo, jam gana greitai tie kliedesiai nunyksta, nes aplinkui visi šneka suprantama kalba.