Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Prekės ženklas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Prekinis ženklas)
Jump to navigation Jump to search

Prekės ženklas, kartais dar vadinamas kaip prekinis ženklas - tai toksai ženklas, kuris naudojamas pardavimui. Geras prekės ženklas pasižymi tuo, kad jo vertė yra realiai didesnė, nei pačios prekės vertė, todėl pirkėjas moka tiesiog už ženklą, kuris yra tuščia vieta. Na, kartais nebūtinai tuščia vieta, o gražiai atrodo ir dar suteikia tam tikras kokybės garantijas.

Taip pat būdinga, kad geras prekės ženklas kainuoja brangiai, netgi jei skirtas tokioms prekėms, kurios kainuoja pigiai.

Visi turtingiausi pasaulio vertelgos žino, kad geras prekės ženklas sudaro didžiulę dalį prekės vertės, o kartais netgi gerokai daugiau, nei pusę. Bet ne visi žino, kad geras prekės ženklas veikia tik su gera preke, kur yra kokybė, kur nebūna nusiskundimų, kur visada vartotojas ar pirkėjas gauna tai, ko tikisi ir ko nori. Jei vartotojui žadėsi daugiau, nei jis gaus - prekės ženklas labai greitai įgis neigiamą, apgavystės atspalvį ir taip staigiai nuvertės. Bet jei prekės ženklą gaunantis žmogus gaus daugiau kokybės, nei tikėjosi - prekės ženklo vertė ryškiai didės.

Dar visi puikiai žino, kaip Lietuvos prekinis ženklas puikiai kuria populiarumą Lietuvai, nuostabią vertę ir taip toliau.


Brangiausi pasaulyje prekės ženklai

Brangiausi pasaulio prekės ženklai dažniausiai visai nebūna prabangūs. Paprastai tai tiesiog tokie ženklai, kurie visų atpažįstami tiek, kad tapę vos ne bendriniu žodžiu, bet visi gamintojai labai stengiasi, kad bendriniu žodžiu netaptų, nes jei taip atsitiks - prekės ženklas praras nuosavybę, tokia štai yra teisinė praktika, kad bendriniai žodžiai negali kam nors priklausyti.

Įvertinti prekės ženklo vertę būna labai sunku - jei vertinsi tiesiog pagal tuo pavadinimu besivadinančios įmonės pajamas, tai vargu, ar sužinosi tiesą, nes gal ta įmonė prekiauja šūdais, tiktai kad apimtys labai didelės. O gal prekės ženklas visai ne toksai jau ir didelis. Tai visi vertinimai būna gana spekuliatyvūs. Taip ar kitaip, bet paskui paaiškėja, kad didžiausią vertę turintys prekės ženklai dažniausiai parduoda visai ne prabangą, o gana nebrangius produktus.

Patys brangiausi pasaulyje prekių ženklai skaitosi šie, mažėjimo tvarka, pagal 2020 metų duomenis ir Forbes:

 1. Apple
 2. Google
 3. Microsoft
 4. Amazon
 5. Facebook
 6. Coca-Cola
 7. Disney
 8. Samsung
 9. Louis Vuitton
 10. McDonald's

O jei norite plačiau pasinagrinėti prekių ženklus - tai štai ir didesnis sąrašas - 100 brangiausių prekės ženklų.


Prabangiausi pasaulyje prekių ženklai

Čia štai eilės tvarka pagal abėcėlę yra išvardinti patys brangiausi, prabangiausi ir šiaip gerai žinomi Pipedijai prekės ženklai, kuriais džiaugiasi kiekvienas influenceris, jei tik kažką tokio gauna paturėt. Galit atkreipti dėmesį į tai, kad daugiausia tokių prekės ženklų - tai laikrodžiai, papuošalai, drabužiai, automobiliai, kosmetika ir tik vienas-kitas prekės ženklas, kuris skirtas kitoms sritims. Ir dar, dauguma tų prekės ženklų plačiai publikai menkai girdėti, nes tiesiog per daug brangūs.

Štai čia tokie 20 pačių prabangiausių pasaulyje prekės ženklų jūsų dėmesiui, surūšiuotų pagal nelabai aiškius prabangumo ir bendrų apyvartų kriterijus:

 1. Porsche
 2. Gucci
 3. Louis Vuitton
 4. Cartier
 5. Chanel
 6. Hermès
 7. Ferrari
 8. Rolex
 9. Dior
 10. Coach
 11. Estée Lauder
 12. Tiffany & Co.
 13. Guerlain
 14. Burberry
 15. Prada
 16. Lancôme
 17. Omega
 18. Clarins
 19. Bulgari
 20. Moncler

Tai jei šitiek pačių prabangiausių prekės ženklų jums per mažai, tai yra dar kitas sąrašas, kur tų ženklų kokie 200 - daug prabangiausių pasaulyje prekės ženklų.