Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Marazmitinis pipeditas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!
Tai jau simptomai visad tipiniai - paranoja, kliedesiai, pacientas nesupranta aplinkinių, sunku su juo susikalbėt ir taip toliau...

Marazmitinis pipeditas (kartais vadinamas pipeditinis marazmitas) - viena iš vangiosios šizofrenijos formų, ilgainiui perauganti į psichozę su kliedesiais, taip išryškėjant hebefreninei, rečiau - paranoidinei formai. Simptomatikos kompleksas yra stabilus ir aiškus, kas leidžia jį identifikuoti, kaip tipinį išbaigtą sindromą.


Bendra simptomatika

Marazmitinio pipedito simptomai gali būti įvairūs, sumišę su kitais šizofrenijos simptomais, tačiau būtina atkreipti dėmesį į šį kompleksą:

  • Stabilūs kliedesiai įvairiomis temomis
  • Grafomanija
  • Ekspertinė simptomatika
  • Priklausomybė nuo internetų
  • Stabilus būklės blogėjimas


Patogenezė ir eiga

Marazmitinio pipedito patogenezė nežinoma, manoma, kad gali būti užkrečiama, ypatingai pseudointelektualų tarpe. Tipinė apraiška - vadinamasis "Vikipedijos" autorius, rašo pseudoenciklopedinius straipsnius į internetų enciklopedijas, dažniausiai - į Vikipediją, ligai progresuojant, persimeta į alternatyvias enciklopedijas, tokias, kaip Aencyclopaedia Dramatica ar Pipedija. Straipsniai lėkšti, dažniausiai rašomi temomis, apie kurias autorius nieko neišmano, mokslinės ar literatūrinės vertės neturi. Vėlesnėse ligos stadijose ligonis nustoja skirti objektyvią realybę nuo savo paties aprašinėjamos, bando įtikinti savo kliedesių tikrumu aplinkinius, etc..


Gydymas ir prognozė

Gydymas simptomatinis, ligonio izoliacija, darbo terapija, kitos priemonės, tinkamos šizofrenijos atvejams, laikiną pagerėjimą sukelia Transport Tycoon terapija. Prognozė pesimistinė, hospitalizacija neprasminga.