Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


BSOD

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Mėlynas ekranas)
Jump to navigation Jump to search
Mėlynas ekranas daro tuo stipresnį įspūdį, kuo kritiškesniu ir svarbesniu momentu jis pasirodo ir kuo ilgiau paskui tęsiasi.
Ne! Tik ne vėl, b... ai, ne, čia tiesiog klasikinis, dar iš Windows 9x žinomas mėlyno ekrano variantas.

BSOD, mėlynas langas arba mėlynas ekranas, arba pilnai, Blū Skryn Ov Def (anglų kalba - Blue Screen Of Death) - Windows firminis ženklas, taip mylimas visų nelaimingųjų šios OS naudotojų. Jei dar nesi matęs Mėlynojo Mirties Lango - tu labai laimingas, arba tiesiog naudoji kokią nors kitą operacinę sistemą, o dar greičiau - išvis nemoki naudotis kompiuteriu.

Praktiškai visi BSOD jau yra matę vieną ar kitą kartą, o dažniausiai - ne vieną dešimtį, ne vieną šimtą ir netgi ne vieną tūkstantį kartų. Tai dėl to jie ir taip baisibingai keikia vargšą Bilą Geitsą. Tiesa, nors BSOD santrumpa ir skamba baisiai, patartina nepainioti su BDSM, nes pastarasis užsiėmimas žmonėms nesukelia tokių didelių bėdų.

Istoriškai mėlynas ekranas buvo įvestas Windows 95 sistemoje, apie kurią Microsoft anuomet skelbė, kad šioji besanti kokia tai ypatingai stabili, daug stabilesnė už visas ankstesnes Windows versijas. Tačiau būtent per šią sistemą ir atsirado ta BSOD sąvoka, kuri vėliau dar labiau išpopuliarėjo per kitas Windows 9x versijas, tuo pačiu persiduodama ir į Windows NT bei šiosios derivatyvus, o taip ir į visas kitas Windows versijas.

Šiuo metu mėlynas mirties ekranas yra tapęs tikru Windows simboliu, gal netgi žymesniu už tą keturspalvį oficialų Windows logo. Kažkodėl jokio panašaus lango ar ekrano neturi visokie Linux, UNIX ir MacOS, o tai reiškia, kad šios sistemos yra prastesnės, nes negali šitaip nustebinti jų vartotojo.

Ar reikia tą vadinti mėlynu ekranu, ar mėlynu langu? Išties nėra didelio skirtumo, nes giliau kabinant, bet kuris ekrano vaizdas Windows sistemoje yra langas, todėl ir BSOD irgi yra langas, netgi jei užima visą ekraną. Taigi, galima sakyti ir taip, ir anaip, ir abiem atvejais tai bus vienodai teisinga.

Kodėl tam langui parinkta mėlyna spalva, o ne kokia nors kita? Niekas nežino.


Ką daryti, kai iššoka mėlynas langas

Gavus mėlynąjį langą, nieko negalima padaryti. Žinoma, tik beviltiškai spausti "bet kokį klavišą". Tačiau yra porelė būdų sumažinti BSOD dažnumą.

  1. Ištrinti "System32" aplanką. Garantuoja geresnį kompiuterį, nes jei OS nepasileis - tai nebus ir mėlyno lango!
  2. Baigti siųstis tiek daug pornūškės. Nes būtent per tuos puslapius neretai plinta visokie virusai, kurie padeda mėlyniems ekranams.
  3. Pratrinti pornūškes. Nes maža kiek tenai dar virusų turite.
  4. Visiškai ištrinti pornūškes.
  5. Vis dar turi pronūškių?

Aišku, pasitaiko ir kitų priežasčių, dėl kurių tie mėlyni ekranai ir langai būna. Tai gali būti ir visokie bugai pačioje Windows sistemoje, ir blogi, nekokybiški draiveriai, ir įvairūs aparatūros gedimai, ir kitos priežastys. Jei mėlyni langai lenda labai dažnai ir užknisa, tai visgi reikia susimąstyti, ar tikrai viskas tvarkoje su kompiuteriu ir ar nėra pridaryta kažkokių nesąmonių. Bent jau teoriškai, mėlynas ekranas neturėtų būti labai dažnas dalykas.

Jei mėlyną ekraną per savaitę pamatėte 5-10 kartų, skubiai darykitės atsargines visų failų kopijas. Paskui padėkosite.


Lietuviškasis BSOD of Windows

Čia jums žemiau pateikiame visą gražų lietuviškai surašytą mėlyno Windows ekrano (arba lango) surašymą.

Windows

Tai va, kaip matote, Jūsų Windows vėl užstrigo, todėl jūs vėl (75% kad vėl) matote šį BSOD. Kitą sykį nesilankykite Pipedijoje, nes labiausiai tikėtina, kad tai ji kalta dėl šito BSOD. Dabar mes ištrinsime visus Jūsų duomenis, o jūs nieko negalėsite padaryti. Spaudinėkit ką norit, bet po 100 sekundžių įvyks aukščiau aprašyti dalykai.

Ai, tiesa - paspausk bet kokį klavišą, kad testum_

Lietuviškasis Windows 10 BSOD

O čia jums dar ir Windows 10 versija...

:(

Tai va, kaip matote, Jūsų Windows vėl užstrigo, todėl jūs vėl (75% kad vėl) matote šį BSOD. Kitą sykį nesilankykite Pipedijoje, nes labiausiai tikėtina, kad tai ji kalta dėl šito BSOD.

2,0090318% užbaigtas perkrovimas

Lietuviškasis Windows 11 BSOD

...o va čia turim netgi ir Windows 11 versiją!

:(

Tai va, kaip matote, Jūsų Windows vėl užstrigo, todėl jūs vėl (75% kad vėl) matote šį BSOD. Kitą sykį nesilankykite Pipedijoje, nes labiausiai tikėtina, kad tai ji kalta dėl šito BSOD.

15% užbaigtas perkrovimas