Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kalėdų Senelis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Kalėdų senelis)
Jump to navigation Jump to search
Štai čia ne šiaip Kalėdų Senelis, o toksai, kuris yra Japonijoje, kuri tiek smarkiai nesusigaudo simboliuose, kad galvoja, kad šitaip Kalėdų senelį pavaizduoti yra šventiškiau. Taigi, gaunasi tokia kalėdinė agonija, kad maža nepasirodo.
O tai iš kur jūs manot, Kalėdų Senelis jums dovanėles gauna, ką? Gal galvojot, kad jis melejonais švaistosi?
Gerai Kalėdas atšventęs Senelis Šaltis

Kalėdų Senelis arba Senelis Šaltis - anokia visai ne pasakų figūra, jei rimtai pagalvoji: taigi į metų pabaigą jų gyvas velnias pasirodo, o ir vaikučius neretai džiugina. Tai čia jau vargu ar tiktų pasakymas - "negi tu dar kalėdų seneliu tiki?"

O taigi dar įdomus dalykas, kad nors jis ir kildinamas iš kažkokio ten švento Klauso ar kokio ten šventojo, o bet išties buvo sugalvotas reklamos specialistų Tarpukary - JAV kompanijos Coca Cola produkcijos pardavimams pagyvint. Tai taip ir prigijo, o paskui ir po visą pasaulį išplito, nes tikrai puikiai aktyvizuoja prekybą. Tai šiuoju atžvilgiu šitas mitinis personažas netgi naujesnis už garsiuosius gremlinus.

Pakolei tėvai aiškina vaikams, kad Kalėdų Senelis neegzistuoja ir yra išsigalvojimas, visi pardavėjai puikiai žino: tasai Kalėdų Senelis ne tik kad egzistuoja, bet ir daro tikrus burtus, nes tiek pardavimų, kaip prieš Kalėdas niekada nebūna, todėl pelnas liejasi didžiulėmis upėmis.

Tai dar čia mus visaip taiso:

Nepainiokite Santa Klauso su Kalėdų seneliu/Seneliu kalėda... Tai visiškai skiringi dalykai

Dar visi žino, kad Kalėdų Senelis - tai esą ne tas, kas Senis Šaltis, nes vienas lankosi per Kalėdas, gi kitas - Naujaisiais Metais, tačiau kitų gi skirtumų nelabai ir įvardint galėtume. O dar būna anoksai Dedmorozas, katras nuo Kalėdų Senelio ir Senio šalčio skiriasi tuo, kad yra ne raudonas, o žydras, taip kad iš apdarų pažinsit.


Baisusis Kalėdų Senis

O dar senesniais laikais tai Kalėdų Senelis buvo tiesiog toksai Šventas Mikalojus, katras prieš Kalėdas eidavo per visus namus ir vaikus rykštėmis nuplakdavo - kartais pats, o kartais padedamas kokių tai velnių. Tai daugelis net neįtaria dabar, jog tasai geras Kalėdų senis - tik XXa. išradimas, o dar netgi to paties XXa. pradžioje jis reiškė baisų senį, kuris prevenciškai vaikus rykštėmis plaka.

Ir tai nebuvo vien kokių nors ten amerikonų ar kokių dar vokiečių išsigalvojimas, nes ir Lietuvoje vat taip visi vaizdavosi. Netgi patsai pirmas vaikiškas eilėraštis buvo apie tai, kaip per Kalėdas vaikus plakti reikia rykštėmis ir negailėti - ir vadinosi jis "Kalėdaitis dėl mažų vaikelių", tai jame tos rykštės nusakomos kaip didžiausia dovana.

Štai toksai tasai buvo Kalėdų Senis.