Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Hardlinkinimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Hardlinkinti - tai kai koks nors labiau užkietėjęs webmasteris deda savo puslapio viduje nuorodas su pilnais adresais vietoj sąlyginių. Blogas reikalas su daug visokių blogų pasekmių.

Kas yra hardlinkinimas ir kuo jis blogas

Vat įsivaizduokite, kad turite puslapį, pavyzdžiui PoKo, kuris toksai garsus, kad mes čia dėl grožio jį kaip pavyzdį paimam - "http://poko.lt"[1], katrame turite blogą, kažkokią parduotuvę elektroninę, gal dar ir forumiuką ar dar kažką - kelis skirtingus skriptus. Ir aišku, juos visus apjungiate - bloge pridėliojate nuorodų į forumą ir parduotuvę, parduotuvėje - į forumą ir blogą, ir taip toliau.

Taigi, kaip galima dėti nuorodą? Ogi ją galima nurodyti dviem ganėtinai skirtingais būdais:

  1. "http://poko.lt/apie-poko/" - tai vadinasi hard-link
  2. "/apie-poko/" - tai vadinasi soft-link

O dabar įsivaizduokim, kad kažkas ėmė ir pasiūlė iš jūsų perpirkti domeną už gerus pinigus. Jūs nuspirkote naują domeną, perkėlėte visą informaciją, skriptus ir taip toliau, gavote iš pirkėjo atlygį ir bandote pratęsti savo puslapį jau nauju adresu. Bet... Jei jūs nuorodas dėliojot, kaip hardlinkus, staiga aptiksite, kad daugybė jūsų puslapio vietų nurodo į jau parduotą domeną. Ir išrankioti bei pakeisti per metus sudėtus tūkstančius nuorodų - ne taip jau paprasta...

Dar blogiau, jei dar ir programos gudriau suregztos, vėlgi nurodant jų konfigūracijose hardlinkus - blogiausiu atveju jums gali taip ir nepavykti paleisti svetainės naujuoju adresu.

Tai aišku, domeno naudojimas nuorodose - tai tik dalis reikalo, nes yra ir tokių atvejų, kai ir be domeno kažkas panašaus gaunasi - pavyzdžiui, kai nurodote visokius katalogus, o jų pavadinimai dėl kažkokių priežasčių pasikeičia. Čia, kad mažiau būtų problemų, irgi yra vienas triukas - taškučiai: "./" reiškia einamąjį katalogą, "../" reiškia katalogą, kuriame yra einamasis katalogas, "../../" reiškia katalogą, kuriame yra katalogas "../", ir taip toliau. Tiesa, tai visada veikia tiktai UNIX/Linux tipo sistemose, tuo tarpu jei jūsų serveris yra Windows - toks triukas pagelbės tik dalim atvejų.


Dar žr.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.

  1. Gedimino Gemskio oficiali Facebook paskyra