Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Hotlinkinti

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Hotlinkinimas)
Jump to navigation Jump to search

Hotlinkinimas - gi sena nuodėmė daugelio dibilų, katrie nuosavus internetus paleidžia, o paskui vaizduojasi webmasterius visokius...

Kodėl hotlinkinimas yra blogai ir kas tai yra

Hotlinkinimas - taigi paprasčiausias veiksmas, kai jūs turit savo tinklapį ir nutariate į jį įdėti kokį nors kitur atrastą paveiksliuką. Tai vietoj to, kad tą paveiksliuką išsaugotumėt ir į savo serverį įkeltumėt, tai imat tiesiog adresą to paveiksliuko ir įkišat į savo puslapį. Taip paveiksliukas išties lieka kitame serveryje, nors rodomas - pas jus.

Tai aišku, hotlinkintojas paprastai tuo džiaugiasi, nes jo resursai taupomi, o paveiksliuko hostintojas pyksta, nes jo resursai veltui švaistomi. Tai neretai hostintojas sugalvoja pašmaikštauti ar ir pikčiau atsikeršyti.

Visos susiveda į tai, kad paveiksliukas ne pas jus, o pas kažką kitą. Tai tas kitas gali tą paveiksliuką ištrint, gali šiaip užsidaryt, o dar blogiau, jei įkiš į to paveiksliuko vietą kokį visai kitokį paveiksliuką, nei jūs galvojat. O tai visus paveiksliukus to paveiksliuko savininkas puikiai mato, taip kad žino, kas gi ten vyksta.

Tai pavyzdžiui, žinomos puikiai istorijos apie tai, kaip kultūringi serverių savininkai įdeda vietoj paveiksliukų užrašą "This image is stolen" arba "Go to www.themostdirtypornsite.com to see this image". O kiti tai išvis kokį nors lytinį organą būna įdeda, tai tada aišku kartais būna labai juokinga, kai kokia nors rimta internetinė parduotuvė savo prekių lentynoje ima rodyti pimpalus, užpakalius ir kitas nešvankybes.

Kas keisčiausia, po tokių cirkų dalis puslapių savininkų sugeba nepadaryti tinkamų išvadų, tad hotlinkina paveiksliukus ir toliau...

Dėl šių priežasčių kai kurie interneto forumai turi ir įdomią taisyklę įsivedę: jei vietoj to, kad paveiksliuką atsiųstum į forumą, jį tiesiog hotlinkini - gauni baną.

O kitais atvejais tai šiaip tiesiog būna taip, kad ima ir dingsta tos nuotraukos hotlinkintos, tai irgi liūdna būna...

Dar žr.