Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gigabaitai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Gigabaitai arba GB jau seniai tapo įprastais visur - ir visokiose atminties kortelėse, ir diskuose, ir šiaip atmintyje, taip kad šitai dabar tapo mažiausiu informacijos vienetu, nes apie mažesnius net nėra ką kalbėt, tai jau gi terabaitai pareina, o greitai ir kokie petabaitai pasirodys, nors neseniai atrodė, jog 1024 megabaitai yra didelis kiekis.

Gigabaitą užima gerai suspaustas filmas arba kokios nors senos rimtos grupės diskografija mp3 failais. Vienok prieš 10 metų gigabaito didumo diskas dar atrodė tinkamas darbui, o toksai operacinės atminties kiekis kompiuteryje atrodė neįsivaizduojamai didele prabanga netgi serveriuose.

O užtat prieš 20 metų toksai gigabaitas atrodė greičiau teoriniu dydžiu, ir prieinamas buvo nebent didžiuliuose milžiniškuose duomenų centruose ir buvo didumo kaip visą kambarį užimanti spinta, nes visiems buvo žinomi tik megabaitai.

O prieš 30 metų gigabaitas buvo teoriniu dydžiu, nes tokio kiekio duomenų tiesiog neegzistavo. Tais laikais netgi 1 varganas megabaitas atrodė baisia prabanga, kurią gali sau leisti nebent labai jau turtingi veltėdžiai, nes normalus kompiuterastas šitiek per visą gyvenimą sutaupyti negalėtų ir tuo metu normaliuose kompiuteriuose būdavo kilobaitai.

O prieš 40 metų netgi nebuvo tokio skaičiaus, kuris reikštų gigabaitą, nes netgi teorijoje nebuvo numatyta, kad gali būti tiek duomenų. Tuo metu kompiuteriai turėdavo baitus. Pavyzdžiui, kokius nors 64 baitus atminties. Ir pamišę kompiuterastai rašydavo tokiems kompiuteriams programas. Tokie kompiuteriai dabar vadinami kalkuliatoriais.

O po 10 metų terabaitai bus tie mažiausi skaičiai, apie kuriuos galima bus kalbėt, nes mažesni skaičiai jau bus beprasmiški. O po 20 metų petabaitai bus mažiausi prasmingi skaičiai. O po 30 metų bus eksabaitai, kurie dabar tiktai teoriškai egzistuoja. O po 40 metų bus zetabaitai, kurie netgi neegzistuoja teoriškai, nes jų niekas negali įsivaizduoti.

O jau paskui ateis eilė jotabaitams, kurie yra tokie dideli, kad jau jų pavadinimas sako, kad kai jie atsiras, tai bus jopšikmat, nes pasaulį valdys Dirbtinis Intelektas ir žmonės bus išnaikinti, nes kompiuteryje tilps viskas, kas telpa į visų žmonių sąmones ir pasąmones, todėl visus žmones emuliuos visokios kompiuterinės sistemos ir visur bus dirbtinė realybė ir Matrica, todėl žmonių buvimas taps nereikalingu ir beprasmiu, ir energijos taupymo sumetimais planetos gyventojai bus išjungti. Taip ateis Pasaulio pabaiga ir tai yra jums garantuojama pranašystė, atlikta pagal mokslinius pipedorologijos metodus.