Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


FAR Manager

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

FAR Manager yra "File and ARchive Manager", bet dažniausiai sakoma, kad tiesiog "Far" - tur būt, geriausias dabar egzistuojantis Norton Commander klonas. Programa, kurią sukūrė toksai Eugene Roshal iš Rusijos, tasai pats, kuris sukūrė ir WinRAR programą, visiems žinomą iš to, kad anoji vis prašo užsiregistruoti ir sumokėti už ją, bet niekas nesiregistruoja ir nemoka. Tai vat FAR netgi neprašo - už dyką dalinamas.

Senais laikais, kai buvo Norton Commander, buvo viskas paprasta, bet paskui atsirado Windows 95 su ilgais failų vardais, o šių tos senos DOS programos nepalaikė. Įvairios firmos bandė kurti Windows skirtus Norton Commander klonus, bet tie visi buvo grafiniai ir nepalaikė geriausių Norton Commander galimybių - o būtent galimybės dirbti su visokiomis DOS komandomis ir programomis tame pačiame lange.

Štai tada ir atsirado FAR, kuris viską tą leido darti, bet jau Windows režime, bet tekstiškai - taip lyg tai būtų tas pats senas Norton Commander. Ilgainiui kitos programos liko užmirštos, o šiais laikais Windows vartotojai pasidalinę į tris grupes:

  • Tie, kurie nieko apie Norton Commander nežino ir nieko panašaus nėra matę
  • Tie, kurie nesupranta visų tų komandų, mėgsta pelę ir naudoja Total Commander
  • Tie, kas supranta visas tas komandas ir naudoja FAR

Tai čia galim suprasti, kad ta paskutinė grupė yra protinga, o kiti štai nieko nesupranta. Tai tą paskutinę grupę galima atpažinti iš to, kad pas juos ekrane kartais atsiranda mėlynas langas su tuo FAR, atrodantis baisiai ir priešistoriškai.

O dar, žinoma, įvairūs Linux konkrečiai ir UNIX bendrai naudotojai pripranta prie Midnight Commander, tai paskui nori ir ant Windows kažko panašaus. Ir tada atranda, kad FAR yra už tą MC žymiai geresnis. Kiti gi bando perkelti tą FAR ir į Linux, tai yra koksai tai Far2L, bet kad pačiame Far puslapyje jo nėra, tai niekas matyt ir nežino ir nenaudoja, tai gal ir nėra jo išties.

Bendrai tai labai gera ir patogi programa. Rekomenduojame.