Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Banglai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Banglai - taip visokie marozai maždaug apie 1990-2000 periodą, o ir vėliau, vadindavo visokius ilgaplaukius, pagrindinai metalistus ar šiaip kokius hipius. Toksai vadinimas labiausiai buvo išplitęs visokiose kaimo vietovėse ar provinciniuose miestuose, tačiau Vilniuje nebūdavo dažnas, pasitaikydavo tik tarp atvykėlių iš kaimo.

Kad banglais vadindavo tiesiog bet kokius ilgaplaukius ar šiaip nesuprantamus tipažus - tai jau kaip ir aišku. Mažiau aišku, iš kur tokie pavadinimai atsirado ir kokia jų etimologija. Tarp tokių aiškinimų, kokių galima atrasti - tai pvz., susieti su Bangladešu ar netgi Bengalija, tačiau be jokių sąsajų. Yra pasitaikę ir tokių variantų, kada patys marozai tai aiškindavę esą tai pavadinimas nuo žodžio "banglentė", nes banglai kaip banglėntėm važinėja visokiais skeitais.

Matomai vienintelis rimtas paaiškinimas čia bus susijęs su grupe The Bangles ir matyt pačiu populiariausiu jų gabalu - "Walk like an Egyptian", kurio video klipe būdavo rodomi visokie žmonės, neretai ir ilgaplaukiai, kurie keistai vaikščiojo, kaip kokie egiptiečiai. Gabalas buvo išleistas 1986, be galo staigiai ir smarkiai išpopuliarėjo, o vėliau įtakingiausio JAV muzikos žurnalo "Billboard" buvo paskelbtas populiariausiu 1987 metų gabalu. Grupė buvo labai populiari vėlyvuoju sovietmečiu, grojama visokiose diskotekose, bet vėliau primiršta. Matyt tos grupės pavadinimas ir sąsajos su daugeliui anuomet matytu video klipu ir paliko tą pavadinimą "banglas", kuris ir prilipo ilgaplaukiams.

Beje, apie 1987 ar 1988 buvo daugeliui kraštutinai įsiminęs epizodas, kai per vienas krepšinio rungtynes Arvydas Sabonis pradėjo šokti šitą šokį. Taigi, galima tarti, kad Sabas tokiu būdu buvo pirmas lietuviškas banglas.

Pastebėtina, kad pavadinimas "banglas" yra geografiškai specifiškas, būdingas tik Lietuvai, bet ne aplinkinėms šalims, taigi, lokalus.