Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Apgailėtinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Apgailėtina - taip menamai garsioji Nida pasakė apie kažką, kas jai neįtiko. Posakis buvo kartojamas tiek daug kartų, kad įsirašė į žodinės literatūros analus ir tapo žymiu diskusiniu argumentu, katruoju apsiremia kiekvienas, dargi dažniau - kiekviena, kai jau pritrūksta, ką sakyt galėtų oponentai - ogi nieko!

Šis trumpas žodis labai daug savyje slepia. Tai ir prelegento savivertės (nepainioti su savivarčiais) jausmas, kadangi jis tikrai žino, kad yra aukštesnis už oponentą, ir jo brandos atžyma (nes tik didžiadvasiškai gailisi, o nesišaipo), ir subtilus, smailialiežuvis oponento pažeminimas, kuris dar labiau padidina prelegento savivertę.

Šiuo literatūriniu prijomu tankiai naudojasi Artūras Račas (išskyrus atvejį, kai neištvėrė nervai, nebesigailėjo bet užtat visaip iškoliojo Modestą Vaišnorą, nes jam neįtiko humoras (http://racas.lt/humoristas-modestas-vaisnoras-gaidys/) ir dar ten pat pasakė, kad iš jo paties rašliavų galima juoktis, kai "juokinga" ir "į temą" (t.y., niekada), o jei kas nesilaikys taisyklių, tai bus tas bus nuskriaustas: užtampys į teismus ir bus visiems pamoka!

Dar savo oponentų nemenkai gailisi Bobutė.


Dar žr.