Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Akupunktūra

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!
 Ekologiskas.jpg  Šis straipsnis yra ekologiškas
Straipsnis nėra genetiškai modifikuotas, nėra pridėta chemijos, Rašant straipsnį naudoti atsinaujinantys energijos šaltiniai.
Kęstutis (16 m.) akupunktūra gydomas nuo Alzhaimerio ligos. Lietuvos medicinos akademijos nuotraukų archyvas
Veterinaras akupunktūra gydo drugius nuo raktikaulio uždegimo
Tai čia kiniečiai jau matosi nuo ko nukopino...

Akupunktūra (kinų kalba balbatavimu: 諸葛弩, t.y. Chu-ke nu) - toks gydymo būdas, kai prismaigsto adatėlių ir smeigtukų visokių.

Istorija

Atsirado dar senovės Kinijoje 4 a. pr. m. e. ir pagarsėjo kaip išties efektyvus metodas, padėdavęs nuo daugelio ligų, nuo kurių šiaip padėtų tik eutanazija. Paskatinti akupunktūros sėkmės, ją pas save įsivežė ir korėjiečiai, ir pavadino sunogung, nes kaip ir mes jie laiko kinų kalbą labai juokinga ir nevartotina realiam gyvenime. Vėliau žymiai patobulinta korėjietiška akupunktūros versija buvo pavadinta hwacha.

Dargi vėliau, atsilikę kaip visada, akupunktūrą pradėjo taikyti vakaruose. Pirmieji manoma gydymo tikslais ją pradėjo naudoti bizantiečiai ir vadino polybolos, kur poly reiškia daug o bolos, suprantama, adatėlės.

Ypač populiari akupunktūra buvo senovės Anglijoje. Paruošti išmanantį gydytoją-akupunktūristą būdavo labai sunku ir užtrukdavo daug laiko. Yra žinoma, kad karalius Edvardas III sykį pasakė: "Jei nori paruošti gerą akupunktūristą, pradėk nuo jo senelio". Anglų akupunktūristų paslaugomis masiškai naudodavosi prancūzų riteriai.

Vakaruose įsitvirtinusi akupunktūra, vis tobulėdama, išliko iki pat Antrojo Pasaulinio karo laikų (kuomet moderni jos implementacija vadinos šrapnelis).

Nūdiena

Šiais laikais akupunktūra piktų verslininkų baigiama išstumti. Vietoje jos pradėtos naudoti nenatūralios ir ne tokios efektyvios gydymo priemonės.