Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Šizofrenija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
11:56, 16 spalio 2018 versija naudotojo Balalaikų draugė (Aptarimas | įnašas)

(skirt) ←Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija→ (skirt)
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Šizofrenija labai dažnai būna painiojama su schizofrenija, tačiau tai yra du skirtingi sutrikimai, turintys skirtingą diagnostiką, skirtingus taikymo metodus, skirtingas psichiatrijos mokyklas ir taip toliau. Pagal šių žodžių vartojimą galima iškart nustatyti, kokią psichiatrijos mokyklą konkretus psichiatras atstovauja.

Anokie aiškintojai sako, kad "schizofrenija" - tai nuo graikiško žodžio "schizo" (tariamas panašiai kaip "skizo"), todėl tą žodį rašyti kaip "šizo" gali nebent neišsilavinę beraščiai, mokinęsi iš kitų sovietinių beraščių, kurie išvis neaišku kur mokinosi.

Tuo tarpu Andrejaus Snežnevskio mokytiniai, atstovaujantys sovietinę psichiatriją, visada sako "šizofrenija", nes taip jie perskaitė rusiškose knygose, kurias rašė tie patys Snežnevskio šutvės degradai, užsiiminėję baudžiamąja psichiatrija.

Pipedija prisilaiko už nuomonės, kad Andrejus Snežnevskis visada teisus, tad tie, kas jam prieštarauja, turi psichikos sutrikimų, o tai jau aiškus požymis, kad pagal generalinės degeneracijos teoriją tokie prieštaraujantys patys turi bent jau vangiosios šizofrenijos požymius. O jei dar išvedžioja visokias teorijas, tai reiškia, kad paranoidinė šizofrenija pas juos.

Kiekvienas Snežnevskio pasekėjas puikiai žino: šizofrenija yra paveldima, tad jei nors vienas jūsų giminaitis ja sirgo, tai ir jūs ja sergate!

Šizofrenija, jos eiga ir simptomai

Šizofrenija visada pradeda vystytis kaip latentinė šizofrenija, kuri neturi jokių simptomų ir požymių. Vėliau požymiai netiesiogiai ir nežymiai ima reikštis - tai būna pirmosios simptomatikos manifestacijos. Jei šizofrenijos eiga lieka vangi, tokia, kad požymiai nepastebimi daugelį metų ar iki pat gyvenimo galo, tokia šizofrenija yra išskiriama į atskirą šizofrenijos rūšį - tai vangioji šizofrenija. Jos esminis požymis yra tas, kad šizofrenijos požymių nėra.

Kitais atvejais šizofrenija gali reikštis kaip kiti sutrikimai, pvz., kaip neurozė, asteninis sindromas, depresija, bipolinis sutrikimas ar pan.. Tokiu atveju galima tarti, kad specifiniai šizofrenijos simptomai dar neišryškėję. Esant reikalui, gali būti taikoma diferencialinė diagnostika, kuri kitų sutrikimų požymius priskira šizofrenijai. Bendru atveju, esant abejonėms, tokie sutrikimai gali būti įvardinami kaip nediferencijuota šizofrenija.

Galutiniais degeneracijos proceso atvejais reiškiasi atvira šizofrenija:

Sunkesniais, neaiškiais atvejais kartais būna išskiriamos ir kitos, retesnės šizofrenijos rūšys.


Šizofrenijos gydymas

Šizofrenija gydoma neuroleptikais ir ECT. Anksčiau labai pasiteisindavusi insulininių komų terapija ir sulfozinas dabar beveik niekur nenaudojami, nes šiuos veiksmingiausius gydymo metodus uždraudė visokie žmogaus teisių gynėjai, taip atimdami iš psichiatrų patį veiksmingiausią terapijos įrankį. Tie prakeikti žmogaus teisių gynėjai norėtų ir ECT uždrausti, nes šis žaloja smegenis, bet jie nesupranta, kad taip pacientai yra gydomi.

Todėl svarbiausias gydymo būdas dabar yra neuroleptikai. Didelėmis dozėmis ir ilgai.