Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Gruodžio 10 dienos įvykiai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: Šustauskas ketina blokuoti autostradą Vilnius - Klaipėda, ties Elektrėnais)
 
 
(nerodoma 6 tarpinės versijos, sukurtos 5 naudotojų)
1 eilutė: 1 eilutė:
[[Vytautas Šustauskas|Šustauskas]] ketina blokuoti autostradą [[Vilnius]] - [[Klaipėda]], ties [[Elektrėnai]]s
* Taigi šiandien - svarbiausioji pasaulio šventė dar nuo [[1948]] metų, kai buvo priimta Žmogaus Teisių Deklaracija, nes dabar tai - tarptautinė [[žmogaus teisės|žmogaus teisių]] diena. Bet gi gal todėl, kad niekam tos teisės nerūpi, tai ir ši diena nebūna švenčiama.
* O štai senais [[1799]] metais tokia [[Prancūzija]] išrado [[metras|metrą]] ir paskelbė jį matavimo vienetu. Tai pradžioje visi juokėsi, nes pas visus buvo [[uolektis]], [[sieksnis]], [[sprindis]], [[colis]], [[pėda]] ir kiti panašūs matavimo vienetai, bet paskui jau visi juoktis apstojo, o dabar jau laiko nenormaliais tuos, kas metro dar nenaudoja.
* Ogi [[1868]] metais kažkokie anglai išrado ir [[Londonas|Londone]] pastatė pirmą pasaulyje [[šviesoforas|šviesoforą]]
* O [[1901]] metais buvo įteikta pirmoji pasaulyje [[Nobelio premija]]. Jos suteikimo ceremonija buvo surengta [[Švedija|Švedijoje]], Stokholme, per [[5]] Alfredo Nobelio mirties metines.
* [[1904]] metais buvo pradėtas leisti pirmas lietuviškas [[dienraštis]] - toksai [[Vilniaus žinios]], kurį ėmė leisti pagarsėjęs lietuvių leidėjas Petras Vileišis
* [[1931]] metais [[Lietuvos prezidentas]], gerbiamas [[Antanas Smetona]], remiantis [[1928]] metų [[Konstitucija]], vėlei buvo perrinktas prezidentu dar [[7]] metams.
* [[1948]] metais [[Jungtinės Tautos]] priėmė [[Žmogaus teisių deklaracija|Žmogaus teisių deklaraciją]]. Visai nenuostabu, bet [[SSRS]] šios deklaracijos principus taikyti atsisakė, nes jie buvo nesuderanimi su sovietiniu [[totalitarizmas|totalitarizmu]].
* [[1953]] metais Nobelio taikos premiją gavo [[Vinstonas Čerčilis]]. Tiesa, gavo ją ne už nuopelnus politikoje, pasaulio taikos užtikrinime, o už nuopelnus literatūroje, kurie matyt tebuvo žinomi gal tik to paties Nobelio komiteto nariams. Matomai premiją labai norėjosi paskirti, tai ir paskyrė, ir teisingai.
* [[1963]] metais [[Zanzibaras]] tapo nepriklausoma valstybe, nepriklausomybę gavęs iš [[Jungtinė Karalystė|Jungtinės Karalystės]]
* [[1984]] metais [[Jungtinės Tautos]] priėmė konvenciją prieš kankinimus. Nors šią konvenciją pasirašė beveik visos pasaulio valstybės, daugelis iš jų tos konvencijos faktiškai nesilaiko.
* O [[2009]] metais panaudojus brutalią jėgą buvo numalšintas [[Vytautas Šustauskas|Šustausko]] bandymas blokuoti autostradą [[Vilnius]] - [[Klaipėda]], ties [[Elektrėnai|Elektrėnais]]. Nors matyt tai tik ženklas, kad Šustauskininkų rinką užimą inteligentiškesni judėjimai, ale tūlo [[Kęstutis Čilinskas|Čilinsko]] suburtasis.
* [[2009]] metais taip pat buvo suteikta [[Nobelio premija]] tokiam [[JAV]] prezidentui [[Barakas Obama|Barakui Obamai]] už tai, kad jis ruošiasi stiprinti pasaulyje taiką ir taip toliau. Ta proga pakilo daug patyčių, nes Barakas Obama buvo visiškai tik ką, tais pat metais tetapęs JAV prezidentu ir visiškai nieko nenuveikęs jokiam taikos stiprinimui. Dar daugiau, kaip paaiškėjo per vėlesnius jo prezidentavimo metus vienintelis jo bandymas kažką nuveikti taikai buvo eilinis apgailėtinas [[santykių perkrovimas su Rusija]], pasibaigęs eiliniu [[fiasco]].
* [[2014]] metais anokia [[Rasa Juknevičienė]], pasidalinusi kažkokiais įspūdžiais apie skrydžio metu sutiktus besimeldžiančius musulmonus leptelėjo: "''Viskas turbūt gerai, bet mintys kyla įvairios''".
* [[2017]] metais [[Irakas]] surengė iškilmingą paradą, kuriame minėjo galutinę pergalę prieš [[ISIS]]. Tiesa, ISIS teroristų pajėgos buvo vis dar gana agresyvios ir aktyvios iki pat [[2019]], o ir vėliau vis dar neršė visokiomis partizaninėmis grupelėmis.
 
 
[[Kategorija:Dienos įvykiai]]

Dabartinė 01:04, 11 gruodžio 2023 versija

  • Taigi šiandien - svarbiausioji pasaulio šventė dar nuo 1948 metų, kai buvo priimta Žmogaus Teisių Deklaracija, nes dabar tai - tarptautinė žmogaus teisių diena. Bet gi gal todėl, kad niekam tos teisės nerūpi, tai ir ši diena nebūna švenčiama.
  • O štai senais 1799 metais tokia Prancūzija išrado metrą ir paskelbė jį matavimo vienetu. Tai pradžioje visi juokėsi, nes pas visus buvo uolektis, sieksnis, sprindis, colis, pėda ir kiti panašūs matavimo vienetai, bet paskui jau visi juoktis apstojo, o dabar jau laiko nenormaliais tuos, kas metro dar nenaudoja.
  • Ogi 1868 metais kažkokie anglai išrado ir Londone pastatė pirmą pasaulyje šviesoforą
  • O 1901 metais buvo įteikta pirmoji pasaulyje Nobelio premija. Jos suteikimo ceremonija buvo surengta Švedijoje, Stokholme, per 5 Alfredo Nobelio mirties metines.
  • 1904 metais buvo pradėtas leisti pirmas lietuviškas dienraštis - toksai Vilniaus žinios, kurį ėmė leisti pagarsėjęs lietuvių leidėjas Petras Vileišis
  • 1931 metais Lietuvos prezidentas, gerbiamas Antanas Smetona, remiantis 1928 metų Konstitucija, vėlei buvo perrinktas prezidentu dar 7 metams.
  • 1948 metais Jungtinės Tautos priėmė Žmogaus teisių deklaraciją. Visai nenuostabu, bet SSRS šios deklaracijos principus taikyti atsisakė, nes jie buvo nesuderanimi su sovietiniu totalitarizmu.
  • 1953 metais Nobelio taikos premiją gavo Vinstonas Čerčilis. Tiesa, gavo ją ne už nuopelnus politikoje, pasaulio taikos užtikrinime, o už nuopelnus literatūroje, kurie matyt tebuvo žinomi gal tik to paties Nobelio komiteto nariams. Matomai premiją labai norėjosi paskirti, tai ir paskyrė, ir teisingai.
  • 1963 metais Zanzibaras tapo nepriklausoma valstybe, nepriklausomybę gavęs iš Jungtinės Karalystės
  • 1984 metais Jungtinės Tautos priėmė konvenciją prieš kankinimus. Nors šią konvenciją pasirašė beveik visos pasaulio valstybės, daugelis iš jų tos konvencijos faktiškai nesilaiko.
  • O 2009 metais panaudojus brutalią jėgą buvo numalšintas Šustausko bandymas blokuoti autostradą Vilnius - Klaipėda, ties Elektrėnais. Nors matyt tai tik ženklas, kad Šustauskininkų rinką užimą inteligentiškesni judėjimai, ale tūlo Čilinsko suburtasis.
  • 2009 metais taip pat buvo suteikta Nobelio premija tokiam JAV prezidentui Barakui Obamai už tai, kad jis ruošiasi stiprinti pasaulyje taiką ir taip toliau. Ta proga pakilo daug patyčių, nes Barakas Obama buvo visiškai tik ką, tais pat metais tetapęs JAV prezidentu ir visiškai nieko nenuveikęs jokiam taikos stiprinimui. Dar daugiau, kaip paaiškėjo per vėlesnius jo prezidentavimo metus vienintelis jo bandymas kažką nuveikti taikai buvo eilinis apgailėtinas santykių perkrovimas su Rusija, pasibaigęs eiliniu fiasco.
  • 2014 metais anokia Rasa Juknevičienė, pasidalinusi kažkokiais įspūdžiais apie skrydžio metu sutiktus besimeldžiančius musulmonus leptelėjo: "Viskas turbūt gerai, bet mintys kyla įvairios".
  • 2017 metais Irakas surengė iškilmingą paradą, kuriame minėjo galutinę pergalę prieš ISIS. Tiesa, ISIS teroristų pajėgos buvo vis dar gana agresyvios ir aktyvios iki pat 2019, o ir vėliau vis dar neršė visokiomis partizaninėmis grupelėmis.