Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Statybos bankas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Statybos bankas buvo sukurtas dar sovietmečiu, kai paaiškėjo, kad su tais pinigais nelabai gaunasi tvarkytis taip, kad išvengt visokių makliavonių. Tai sovietai nutarė, kad toje srityje, kur pinigai didžiausi, o bardako daugiausia - reikia padaryti atskirą banką, kuris neleistų visokių ten prekybos bazių ir panašiems veikėjams visko išvogt.

Taip ir atsirado tasai Statybos Bankas. Tai visos statybos ir geologiniai darbai būdavo finansuojami tiktai per jį. Todėl šitame banke esančių pinigų buvo negalima panaudoti nei atlyginimams, nei kokioms nors prekėms, nei dar kam nors, išsykrus tiesioginį statybų ir geologijos finansavimą. Kad neišvogtų pinigų ir neprimakliavotų niekas.

Štai tokia planinė ekonomika buvo tuomet. Ir kaip paaiškėjo, nieko nuo tų vagysčių apsisaugoti nepadėjo, nes prieš subyrant SSRS, ėmė sklist kažkokios kalbos, jog būtent per tą visasąjunginį statybos banką vykdoma daugiausiai visokių machinacijų.

O dar visai čia bus ne į temą prisiminti, kad Lietuvoje tam bankui vadovavo anoksai Romualdas Visokavičius, tai gal šitas bankas darė kitaip ir jame machinacijų nebuvo.

Gi dar paskui iš to Statybos Banko susidarė anoksai Pramonės ir statybos bankas, kuris turėjo ne tik statybas, bet ir pramonę finansuoti.