Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Spalio 28

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Spalio 28" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Spalio 28 - tai mėnesio Spalio diena, kuri yra žymima skaičiumi 28. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Spalio 28 diena dažniausiai būna kartą per metus, Spalio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Spalio 27 ir prieš Spalio 29 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1492 metais Kristoforas Kolumbas išsilaipino Kuboje
 • 1726 metais toksai Jonathan Swift paskelbė legendinę knygą, kur buvo aprašomos Guliverio kelionės
 • 1886 metais Niu Jorke buvo atidengta Laisvės statula, tapusi visos Amerikos simboliu
 • 1918 metais buvo įkurta nuo Austrijos-Vengrijos nepriklausoma Čekoslovakija - šalis, kuri iki šiol egzistuoja beveik visų lietuvių vaizduotėje
 • 1919 metais JAV Kongresas prastūmė įstatymus, nuo kurių kiek vėliau prasidėjo Prohibicija, dėl kurios suklestėjo milžiniška mafija, vežusi kontrabanda į JAV visokį alkoholį. Tai paskui amerikonai ilgai ilgai gailėjosi, ką prisidarę, nors pradžioje ir galvojo, kad tai padės kovoje su alkoholizmu. Negana to, kad alkoholizmo tik padaugėjo, tai Prohibicijos pabaigosje dar ir narkomanija išplito, nes heroinas buvo lengviau pergabenamas ir pelningesnis.
 • 1922 metais Benito Mussolini surengė italų fašistų maršą į Romą ir užgrobė tenai valdžią. Paskui tą pątį Musolinį pamėgdžiojo ir Adolfas Hitleris.
 • 1940 šią dieną į II Pasaulinį karą įsijungė ir Graikija, nes atmetė Italijos ultimatumą, o tada Italija per Albaniją įsiveržė į Graikiją ir viskas.
 • 1943 metais įvykdytas legendinis Filadelfijos eksperimentas, kurio metu dalis žmonijos persikėlė į kitas paralelines visatas, o tuo pačiu kita dalis sužinojo apie multiversumą bei kitokius reiškinius
 • 1948 metais koksai tai šveicarų chemikas Paul Müller buvo apdovanotas medicinos Nobeliu už tai, kad išrado DDT. Tada dar niekas nežinojo, kad DDT yra pragariškas nuodas, sukeliantis daugybę visokių lėtinių ligų ir dar išnaikinantis paukščius.
 • 1956 metais Elvis Preslis buvo paskiepytas skiepais nuo poliomelito ir visas šitas įvykis buvo transliuotas per JAV nacionalinę TV. Kaip paskui vertino visokie marketingistai, šitas pavienis įvykis per ateinantį pusmetį vakcinacijos lygį JAV pakėlė nuo 0,6% (t.y., niekas nesiskiepijo) iki 80% (t.y., dauguma pasiskiepijo). Iki tol poliomelitas buvo viena iš labiausiai paplitusių ir kartu baisiausių infekcinių ligų, sukelianti visišką luošumą ar netgi mirtį.
 • 1962 metais Nikita Chruščiovas viešai paskelbė apie tai, kad demontuojamos ir bus išvestos raketos su branduoliniu ginkluKubos. Taip Karibų krizė ėmė rimti, tad III Pasaulinis karas lyg ir baigėsi taika, nepavirtęs atviru karu ir branduoliniu susinaikinimu
 • 1993 metais Lietuva įvedė vizų režimą su Rusija - iki tol Rusijos piliečiams į Lietuvą įvažiuoti buvo galima laisvai, o šią dieną jau imtos išdavinėti vizos
 • 2009 metais Lietuvoje buvo pradėtas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės rudens etapas.


Dar apie Spalio 28

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Spalio 28: