Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Spalio 29

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Spalio 29" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Spalio 29 - tai mėnesio Spalio diena, kuri yra žymima skaičiumi 29. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Spalio 28 diena dažniausiai būna kartą per metus, Spalio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Spalio 28 ir prieš Spalio 30 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1675 metais toksai Gottfried Wilhelm von Leibnitz matematikoje įvedė vokišką raidę , kuri reiškia integralą, tai dabar visi nekenčia šitos raidės, o tuo pačiu ir vokiečių kalbos. Netgi patys vokiečiai nekenčia.
 • 1863 metais 18 skirtingų pasaulio šalių kažkur Šveicarijoje įkūrė Raudonąjį Kryžių. Raudonasis kryžius išties yra išvirkščia Šveicarijos vėliava - ne baltas kryžius raudoname fone, o atvirkščiai - raudonas kryžius baltame.
 • 1918 metais buvo sukurtas komsomolas, kuris dar paskui lietuviškai buvo vadinamas komjaunimas.
 • 1923 metais Turkija patapo respublika, nes Otomanų Imperija ėmė ir užsibaigė
 • 1941 metais Kauno geto žydus masiškai šaudė nacistinių III Reicho okupantų organizuoti padaliniai - per vieną dieną 9 Forte nužudyta 10 tūkstančių žmonių. Holokaustas Lietuvoje įsisiautėjo, praėjus vos porai mėnesių nuo nacistinės okupacijos pradžios.
 • 1945 metais buvo pradėti gaminti šratinukai, čia praėjus 65 metams po jų užpatentavimo. Išties tai anksčiau niekas ir negalėjo jų gaminti, nes jiems reikėjo tokių tikslių ir kokybiškų mikroskopinių plieno šratukų, kad niekas negalėjo jų pagaminti. Tai todėl ir negamino.
 • 1947 metais pradėti pirmi bandymai dirbtinai sukelti lietų - ale dar primityvūs, tokia General Electric kompanija sugalvojo, kad galima lietų gauti, barstant į debesis smulkintą sausą ledą. Tai visai jiems gavosi, nors sauso ledo išbarstyti teko gana daug.
 • 1961 metais Sirija atsiskyrė nuo Jungtinės Arabų Respublikos
 • 1964 metais jungtinė Taganjikos ir Zanzibaro respublika persivadino į Tanzaniją
 • 1969 ėmė veikti pats pirmas Internetas, kuris tuomet vadinosi ARPANET, bet išties tai ir buvo tai, kas išaugo į pasaulinį tinklą. Veikimo pradžia prasidėjo nuo to, kad per lokalų tinklą pavyko sujungti du kompiuterius taip, kad jie galėtų keistis duomenimis. Išties tai taip gaunasi, kad šita diena yra tikroji Interneto gimimo diena.
 • 2004 per Al Jazeera TV pasauliui ištransliuotas video, kuriame Osama bin Ladenas viešai pareiškė, kad čia jis suorganizavo ir susprogdino dangoraižius 2001 metų rugsėjo 11.
 • 2015 metais Kinija paskelbė, kad po 35 metų galų gale baigė savo vieno vaiko šeimoje politiką ir daugiau jau nebebaus tų, kas pasidaro daugiau kaip 1 vaiką, nors išties tai daugelis sako, kad čia Kinija tik šiaip paskelbė, nes nori atrodyti demokratiškais, o išties tai tą politiką jie tęsia ir toliau.


Dar apie Spalio 29

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Spalio 29: