Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Nikolajus Gridinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Nikolajus Gridinas - toksai smarkiai užmirštas, bet senais laikais labai reikšmingas tipas, nes LTSR vadovybėje užėmė postą, kuris vėliau buvo pavadintas kaip antrasis sekretorius. Tik vat šitas Nikolajus Gridinas tuo metu dar nebuvo antrasis sekretorius, nes toji posto reikšmė tada vadinosi kitaip - sekretorius, atsakingas už kadrus. Kurį laiką dar ir trečiuoju sekretoriumi buvo vadinamas.

Nikolajus Gridinas, atėjęs po Iciko Meskupo, užsiėmė aktyviu ir totaliniu žmonių valymu iš visų okupuotos Lietuvos valdžios įstaigų, naikindmas visus, kas tik gali būti įtartinas, kaip nepritariantis okupacijai ar sovietinei valdžiai. Kitaip tariant - praktiškai visus ir viskas.

Tai reikia prisiminti, kad ir patsai Josifas Stalinas buvo kadaise Rusijos kompartijos sekretorius, atsakingas už kadrus. Ir kai tuos kadrus valdė, tai ir pasitvarkė taip, kad visą valdžią sau užsigrobė, nes pastatydavo sau ištikimus žmones kur reikia, o nemėgstamus - nušalindavo. Taip kad tokia paskui ir gavosi antrojo sekretoriaus funkcija LKP vadovybėje - kad būtų Kremliaus emisaras, kuris nusprendžia, kas turi būti priimtas, kas atleistas ir išvis ką su kuo daryt.

Taigi, šitas Nikolajus gridinas ir buvo atsiųstas į LKP, kai tik Lietuva buvo okupuota. Užtat ir tapo atsaking už kadrus dar 1941 ir tokiu buvo iki 1947, kai buvo atšauktas, o vietoje jo kadrais užsiėmė toksai Aleksandras Trofimovas. Nors dar buvo ir toksai Aleksandras Isačenka, tai irgi kadrais užsiimdinėjo. Ir dar keletas buvo, kaip kad toksai Kazimiras Liaudis, ir dar ten kažkas, nes skaitėsi, kad daug reikia darbo su kadrais - vienus priimdinėt, kitus išmetinėt, o Stalinas gi valymus ir terorą skatino ne tik apačioje, bet ir partijos viršūnėse.

Tai paskui jau Nikolajus Gridinas 1947 ar gal 1948 iš Lietuvos išvažiavo ir paskui kažkur nugrūstas buvo į Archangelską, nes nelabai matyt gerai dirbo. Paskui, tiesa, jau prie Chruščiovo, vėl ėmė kilt viršun, o paskui kažkokiu SSRS miškų ministro pavaduotoju patapo.

Kaip tai sunku rasti informacijos apie tą Gridiną...