Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Moldavija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Moldavija - kadaise nuo Rumunijos atplėšta Besarabija, sena LDK kolonija ir lietuviams nuo seno žinomas kraštas, nes tenai daromas pigus, bet ganėtinai pakenčiamas vynas ir dar ten daroma... Ir gal ir nieko daugiau tenai nedaroma, nes nežinom.

Moldavija - šalis, kuri draugiška Lietuvai, tik vat turi tokią bėdelę - Padniestrę, kur kažkoksai moldaviškos rūšies Šalčininkų rajonas ėmė ir atsiskyrė, o pagalbos pasikvietė Rusijos taikdarius, tai dabar toji taika visus labai džiugina.

Tai tąja Padniestre dabar Rusija spaudžia moldavus, kad šieji šiukštu negalvotų stoti nei į NATO, nei į ES, nes kitaip dar ten jiems pridirbs.


Moldavijos istorija

Kadaise Moldaviją nuo Rumunijos atplėšė SSRS, kaip tik tuo pačiu, kai su Molotovo-Ribentropo paktu susidalino Europą - kas atiteks III Reichui, o kas - komunistams. Tai sovietai kai okupavo, tai surengė nemenkas moldavų skerdynes, o kai šieji bėgo, tai būdavo, kad šimtais ar netgi tūkstančiais žmonių minias šaudydavo tiesiog kulkosvaidžiais, kad nepaspruktų - mat labai jau reikalinga buvo pigi darbo jėga, skirta visokiems kolūkiams.

O kadangi moldavai savęs nelaikė moldavais, o laikė rumunais, tai paties Josifo Stalino nutarimu buvo sugalvota sukurti dirbtinę moldavų tautą. Viskas buvo padaryta labai paprastai: kadangi ir šiaip jau Besarabijos rumunai šnekėjo sava tarme, tai jiems dar buvo pakoreguota tarmė kiek smarkiau, prikaišiota šiek tiek rusiškų žodžių, o vietoje lotyniškos abėcėlės buvo įkišta kirilica - lygiai pagal tą patį scenarijų, kurį XIXa. carinė Rusija bandė nulietuvinti lietuvius.

Tai taip vat ir gavosi, kad atsirado kokie tai moldavai, nors buvo tiesiog rumunai. Gi dabar Rumunija moldavų gan kratosi, nes šie visgi atsilikę, o patys moldavai kratosi rumunų, nes kažkaip visai jaučiasi maloniai, turėdami nuosavą, o ne rumunišką valdžią. O kad nei Rumunijai, nei Moldavijai nekiltų noras jungtis, ten dar ir Rusija su visa Padniestre makaluojasi, grasindama, kad kažkaip dar labiau taiką įvedinės.

Kaip matome, Moldavijos istorija yra graži ir turininga.