Zenitas - tokia fantastinė knygų serija buvo, tai sovietmečiu buvo baisus deficitas, nes visi neturėdavo jokių knygų, nes spausdinamos būdavo beveik vien nesąmonės apie Leniną ir Brežnevą. Tai kai jau apie kažką kitą, tai būdavo baisi paklausa. Tai "Zenitas" serijos knygos būdavo išleidžiamos kokių 20 tūkstančių tiražu ir visvien būdavo baisiai sunkiai gaunamos, nes norinčių paskaityti tai būdavo koks milijonas, dešimtis kartų daugiau, nei šitų knygų.

Užtat ta Zenitas serija buvo kaip tik ta, ant kurios išaugo Lietuvos fantastikos mėgėjai, o tuo pačiu ir Lituanicon festivalis.

Iš viso serijoje "Zenitas" buvo virš 50 knygų, o jei tiksliau - tai netgi 53, ir iš jų daugiau kaip pusė buvo Vakarų autorių kūryba. Tiesa, kažkuria dalimi, kaip gandai sako, tos knygos kartais būdavo verčiamos nebūtinai iš originalo kalbos, o kai kada iš rusų, kur vertimai jau būdavo gerokai apdirbti, taigi, kartais čia būdavo didelis klausimas, ar tikrai kažką skaitai, ką ten originale kažkas rašė, ar visgi kažką nelabai susijusio. Vienok gi nieko geresnio nebuvo, tai ir palyginti nesigaudavo, tiktai matydavosi, kad kai kurios iš tų knygų kažkokios neaiškios.

Gi kartu nemaža dalis tų knygų buvo dar ir sovietinių autorių, kur kartais jau lygis būdavo prastesnis, prastesnis... Smarkiai prastesnis... Labai smarkiai prastesnis.

O dar paskui jau atėjo laisvė ir nepriklausomybė, tai tada buvo PFAF, bet tai jau buvo kita epocha.