Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Visata

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Visata - menama erdvė, kurioje gyvename. Teoriškai Visata turėtų susidėti iš erdvėlaikio, jame esančios medžiagos ir energijos, tačiau praktiškai įvairūs fizikai ganėtinai sunkiai sugeba apibrėžti ir tuos erdvėlaikius, ir medžiagas, ir energijas. Keistas paradoksas, kad kuo daugiau apie Visatą žmonija sužino, tuo daugiau neišsprendžiamų klausimų Visata žmonijai sukelia.

Vienok čia tikimės, kad koksai Laiqualasse mus prie progos papildys. Arba koks kitas fizikas. Apie visokias kosmologines problemas ir dialektinę medžiagos ir energijos vienybę. Ir Bolcmano konstantą, kuri leidžia įtarti, kad su Visata kažkas yra ne taip, kaip turi būti, nes teorinis modelis tokių erdvės savybių, kokios matomos, kažkodėl nenumato.

Čia gi turim pasakyti, kad taip ar anaip, humanitarai vienareikšmiškai pasakytų, jog bet kuri Visata tėra ne objektyvi realybė, o tiktai mūsų galvose susidarytas kažkoksai vaizdas, kitaip tariant - menamoji realybė ir ne daugiau. Ir mes net negalime nustatyti, ar tas vaizdas yra tikras, ar tiktai labai kokybiškai emuliuojamas mūsų smegenų ar kokių nors išorinių aparatų. Taip kad Matrica kalbose apie Visatą ne veltui figūruoja.

Taigi, iš viso to seka (o fizikai tą irgi patvirtina), kad turėtų egzistuoti ir kažkokia Metavisata, Daugybinė Visata, o tuo pačiu - daugybė Paralelinių visatų. Ir galimai čia ima veikti net ir Poliversumas, kurio dėka mes ir gauname apgaulingą tikėjimą, kad visų mūsų pasaulis yra tas pats, nors išties visa tai galimai tėra kažkokia alternatyvi realybė.