Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tiesioginio stiprinimo radijo imtuvas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
13:17, 28 gegužės 2023 versija, sukurta Sinclair (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Tiesioginio stiprinimo radijo imtuvas''' - tai toksai radijo imtuvas, kuris turi tiesiog vieną ar kelias stiprinimo pakopas be atgalinio grįžtamojo ryšio ar kitų gudrybių. Savo esme tiesioginio stiprinimo imtuvas yra visiškai toks pat, kaip detektorinis imtuvas, tačiau jame prieš detektorių, po detektoriaus arba ir prieš detektorių, ir po jo yra įtaisytos stiprinimo schemos. Šių schemų dėka į radijo imtuvą pakliuvęs signalas yra sustiprinamas...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Tiesioginio stiprinimo radijo imtuvas - tai toksai radijo imtuvas, kuris turi tiesiog vieną ar kelias stiprinimo pakopas be atgalinio grįžtamojo ryšio ar kitų gudrybių.

Savo esme tiesioginio stiprinimo imtuvas yra visiškai toks pat, kaip detektorinis imtuvas, tačiau jame prieš detektorių, po detektoriaus arba ir prieš detektorių, ir po jo yra įtaisytos stiprinimo schemos. Šių schemų dėka į radijo imtuvą pakliuvęs signalas yra sustiprinamas, tad gali būti atkurtas ir per garsiakalbį.

Esminiai tokių radijo imtuvų privalumai yra keli:

  • Paprasta konstrukcija
  • Mažas triukšmo lygis
  • Sąlyginai neblogas selektyvumas, nustatomas vien tik kontūro

Esminiai tiesioginio stiprinimo imtuvų trūkumai irgi yra keli:

  • Geras stiprinimas gaunamas tik su labai dideliu kiekiu stiprinimo kaskadų, todėl galutinis jautrumas lieka prastas
  • Prasmę turi tik schemos su brangiais, žemo triukšmo komponentais
  • Gana didelė kaina netgi pigiausiais atvejais

Dėl mažo triukšmo tiesioginio stiprinimo pradinės pakopos gali būti naudojamos ir kitų rūšių radijo, TV, palydoviniuose imtuvuose ir panašiai, bet tai būna išimtiniai ir brangūs atvejai, ir jie naudojami tik pradiniam signalo stiprinimui.

Įvairūs tiesioginio stiprinimo radijo imtuvai tebuvo paplitę visai ankstyvais laikais, o paskui juos išstūmė geresnės imtuvų schemos.

Maždaug apie tarpukarį tipinė tokio imtuvo schema būdavo paremta vienos-dviejų radijo lempų stiprintuvu, esančiu prieš detektorių. Radijo lempos aukšto dažnio signalą sustiprindavo pakankamai gerai, kad iš detektoriaus signalas galėtų būti paduodamas tiesiai į garsiakalbį.

Vėlesniais laikais būdavo naudojamos vieno-dviejų tranzistorių stiprintuvai, kurie stiprindavo signalą po detektoriaus. Tokie imtuvai būdavo skirti pradedantiems radijo mėgėjams kaip mokymosi priemonė ar tiesiog kaip žaislas vaikams.

Dar Tarpukaryje vietoje tiesioginio stiprinimo radijo imtuvų išplito regeneraciniai radijo imtuvai, kurie buvo daug daug jautresni, tuo tarpu pigiose vaikiškose schemose išplito refleksiniai radijo imtuvai, kurie buvo dar gerokai atpiginti, o signalą priimdavo visvien žymiai geriau, nei tiesioginio stiprinimo imtuvai.