Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Raudonasis miškas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
20:19, 1 balandžio 2022 versija, sukurta Arabas (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Raudonasis miškas''' yra Ukrainoje, prie Černobylio AE, atsiradęs po branduolinės katastrofos. Raudonasis miškas yra laikomas viena iš pavojingiausių ir radioaktyviausių zonų pasaulyje, savo pavojingumu nusileidžianti gal tiktai vieninteliam Karačajaus ežerui. Išties miškas dabar yra žalias, bet tiesiog vienu metu buvo raudonas, nuo ko ir gavo savo pavadinimą. Raudonasis miškas buvo įprastas pušynas Pripetėje,...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Raudonasis miškas yra Ukrainoje, prie Černobylio AE, atsiradęs po branduolinės katastrofos. Raudonasis miškas yra laikomas viena iš pavojingiausių ir radioaktyviausių zonų pasaulyje, savo pavojingumu nusileidžianti gal tiktai vieninteliam Karačajaus ežerui. Išties miškas dabar yra žalias, bet tiesiog vienu metu buvo raudonas, nuo ko ir gavo savo pavadinimą.

Raudonasis miškas buvo įprastas pušynas Pripetėje, miesto pakraštyje netoli elektrinės, tačiau kai įvyko katastrofa, reaktorius sprogo ir ėmė mėtyti aktyvios zonos skeveldras ir pelenus į viršų, vėjas nupūtė visą tą atliekų srautą ant netoli esančio miškelio. Radioaktyvumas buvo toksai didelis, kad miškelis nudžiūvo per vieną dieną (nors medžiai radioaktyvumą pakelia labai neblogai, o nuo saikingų dozių netgi dar geriau auga). Taigi, miškelis nudžiūvo, o kadangi tenai buvo lapuočiai, tai išsyk įgavo ir tokią raudoną spalvą. Faktiškai pagal tuos nudžiūvusius medžius pradžioje ir buvo nustatoma didžiausio radioaktyvių medžiagų išmetimo zona.

Kadangi didžioji radioaktyvių medžiagų dalis buvo išmesta smulkių nuolaužų ir dulkių pavidalu, ji nusėdo taip, kad nurinkti iš gan didelės teritorijos jų buvo neįmanoma. Taigi, kareiviai, suvaryti į Černobylio avarijos likvidavimą, tiesiog turėjo iškirsti medžius (ant jų buvo nusėdę daug dulkių), o paskui juos ten pat užvertė žemėmis. Taip liko ištisas sluoksnis gana negiliai esančio kraštutinai radioaktyvaus grunto. Ant viršaus, kad žemių nenešiotų vėjas, buvo prisodintas naujas sluoksnis pušaičių, kurios vėliau išaugo.

Kai 2022 metais prasidėjo Rusijos-Ukrainos karas, vienas iš pirmų Rusijos kariuomenės veiksmų buvo Černobylio AE užgrobimas. Kadangi ta zona buvo beveik nesaugoma (Ukraina nesitikėjo puolimo iš Baltarusijos), Rusijos kariuomenė užėmė Černobylio AE prieigas praktiškai be pasipriešinimo. Didesnė dalis pajėgų ieškojo, kur įsirengti sau bazę ir pasirinko gražiai atrodantį miškelį. Kadangi miškelis visai nebuvo raudonas (nes jau seniai buvo žalias), Rusijos kariuomenei įtarimų nekilo. Taigi, jie tame miškelyje išsirausė apkasus, susistatė savo karinę techniką ir ramiai leido laiką.

Praėjus maždaug mėnesiui, kareivių būklė pasidarė tokia bloga, kad apie 150 iš jų buvo skubos tvarka išvežti į ligoninę Baltarusijoje, o vėliau prasidėjo bruzdėjimai ir tarp kitose aplinkinėse vietose dislokuotų rusų karių, šiems neformaliai įvardinant, kad arba juos išveda, arba jie patys išeis į bet kur, nes mirti nenori. Rezultate skubos tvarka Rusija išvedė ir kitus dalinius iš Černobylio zonos ir Černobylį grąžino Ukrainai.