QDOS, dar žinoma, kaip 86-DOS - tikras ir senasis MS-DOS vardas, nes gi pasirodo, kad Microsoft ne pati nuo nulio sukūrė ir išrado kokią tai DOS, o išties tai buvo paprasčiau - ėmė kadaise ir nusipirko iš kažkokio hakerio, turėjusio mažą firmelę - "Seatle Computer Products", o tas hakeris buvo šiaip kažkodėl susiprogramavęs. Tai sumokėjo jam už viską 25 tūkstančius dolerių už tą 86-DOS operacinę sistemą.

O visa ta QDOS tai vadinosi nuo žodžių junginio Quick and Dirty OS, nes buvo greitomis parašyta, gal per kelis mėnesius, o gal ir kažkaip panašiai. O dar išties tai buvo tiesiog nusižiūrėtas CP/M kažkoksai klonas išties. Ir tasai hakeris tiesiog bandė gaminti ir pardavinėti kažkokius savadarbius kompiuterius su 8086 procesoriais (nuo to kitas OS pavadinimas - 86-DOS), bet pinigų trūko jam tiek, kad negalėjo įprastos CP/M kartu tiekt, tai suprogramavo tą savo QDOS. Paskui pardavė ją Microsoft, bet biznio iš to nepasidarė.

Originali QDOS buvo sukurta dar 1980 metais, tačiau greitai pervadinta į 86-DOS, o 1981 vasarą buvo parduota Microsoft. Pradžioje kartu su QDOS/86-DOS kūrėjais, o vėliau jau paskirai Microsoft šią sistemą tobulino, greitai, jau 1981 metais išleisdama su IBM į rinką jau dar kartą kitu pavadinimu - kaip PC-DOS, o taip pat ir MS-DOS.

O paskui gi gavosi, kad Microsoft platino MS-DOS, o vartotojai vis stebėdavosi, iš kur ten visokie bugai.


86-DOS ir QDOS privalumai

Skirtingai nuo vėlesnių MS-DOS variantų, originali 86-DOS turėjo savų privalumų, kurie buvo labai geri ir patogūs ankstyvų laikų DOS prorgamuotojams ir šiaip adminams.

Kaip pvz., tenai buvo tokių įrankių:

Kitaip tariant, nors šita DOS sistema ir buvo be tais laikais įprasto BASIC, bet visgi turėjo gerokai galingesnį programavimo priemonių rinkinį. Kodėl Microsoft ir IBM nutarė tokius įrankius pašalinti - iki šiol neaišku. Gal todėl, kad Microsoft atskirai paskui prekiavo ir pardavinėjo savo asemblerį (galimai iš šito paties padarytą), tai tiesiog daugiau pinigų norėjo uždirbt.