Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


PC-DOS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

PC-DOS buvo ne kas kita, o visiškai grynai originalioji MS-DOS, tik su IBM priskirtais kopyraitais ir platinama daugiausiai su IBM PC kompiuteriais.

Realiai gi skirtumų tarp PC-DOS ir MS-DOS tebuvo gal tik keliose programėlėse - IBM prie kažkurių versijų buvo pridėjusi kokį tai žaidimą su kažkokia tvoromis laipiojančia kate (vieną iš pirmų, jei ne pirmą PC kompiuteriams skirtą), o taip pat kažkokių ten įrankių programavimui.

Ši sistema tiesiog buvo iš Microsoft užsakyda DOS sistema, skirta tiesiog konkuravimui su CP/M, ir labai gerai apmokama. Kadangi apmokėjimas buvo labai geras, tai jos dėka išaugo ir visa Microsoft kompanija. Faktiškai vienas šitas kontraktas ir atnešė Microsoft visą tą augimą iki gigantiškos superkorporacijos mastų.

Microsoft žaidimas buvo paprastas: IBM apmokėjo už visą šios DOS sistemos sukūrimą, o Microsoft galėjo platinti savo DOS kur papuola ir kam papuola, nes taip ir pasiliko sau teises. Taigi, pinigai ėjo ir iš IBM, ir iš kitų kompiuterių gamintojų. Ilgainiui Microsoft tapo faktiniu desktopinių OS monopolistu, o IBM galų gale OS kūryboje tiesiog feilino.


Dar žr.

  • Tandy DOS - kitas tos pat MS-DOS variantas, tik licencijuotas Tandy kompanijai
  • Compaq DOS - dar kitas analogiškas MS-DOS variantas, tik jau licencijuotas Compaq firmai