Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tandy DOS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Tandy DOS - toksai MS-DOS klonas, licencijuotas iš Microsoft ir platintas kartu su Tandy 1000 kompiuteriais. Savo esme visiškai nesiskyrė nuo to paties MS-DOS, kurį platino Microsoft.

Tandy DOS buvo tiesiog elementarus Microsoft kurtos DOS pervadinimas, kuris tiesiog neturėjo kažkokių išskirtinių savybių - tokia tuo metu buvo visai paplitusi praktika. Microsoft anuomet buvo dar nedidelė firma, tai savo DOS pavadindavo pagal gamintoją - panašiai buvo sukurta ir Compaq DOS, ir PC-DOS.

Tandy kompiuteriams skirta DOS gal tik vienu dalyku skyrėsi - ji buvo talpinama į ROM, t.y., galėdavo pasikrauti be jokio diskelio. Tai buvo didelis privalumas, kaip aniems laikams, nes krovimasis būdavo greitas ir nereikdavo vargti, kaitaliojant diskelius, nes hard disko tenai nebuvo. Kitą vertus, šitas privalumas buvo labai laikinas, nes norint pasileisti naujesnę DOS versiją, ją visvien reikdavo krautis iš diskelio.

Dar žr.

  • Compaq DOS - analogiškas atvejis
  • PC DOS - panašus atvejis, tik čia jau kiek atvirkščiai - visa MS-DOS buvo kuriama kaip PC DOS
  • TRS-DOS - kita Tandy sistema, kuri ir veikė kitaip, ir ničnieko bendro neturėjo su Tandy DOS, ir anei per niekur nebuvo suderinama