Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pasaulinės Fantastikos Aukso Fondas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pasaulinės fantastikos aukso fondas, sutrumpintai PFAF - tai iškiliausia, žymiausia, geriausia, išsamiausia ir taip toliau knygų serija, išleista fantastikos tema Lietuvoje. O ir bendrai, kadangi didele dalimi ši serija leista dar tais laikais, kai Lietuva buvo neprisijungusi prie kažkokių autorių teisių sutarčių, tai ji yra ir viena iš išsamiausių ir poilniausių fantastikos serijų visoje Žemės planetoje, nes nedaug kas galėjo sau tą leisti.

Pasaulinės Fantastikos Aukso Fondas susidėjo iš beveik 500 knygų - tiksliau, 497. Tai yra labai didelis, sunkiai suskaičiuojamas skaičius, bet rimčiausi fantastikos mėgėjai tą skaičių knygų yra ne tik perskaitę, bet daugelį perskaitę ir po kelis kartus. Tipinis Lituanicon lankytojas yra perskaitęs bent jau keliasdešimt šios serijos knygų, o dažnas - ir daugiau kaip pusę, o kai kurie - netgi patys šiai serijai knygas ir vertę.

Visą pasaulio fantastikos kūrinių seriją išleido dabar jau nebeegzistuojanti leidykla Eridanas. Bet nors leidykla ir užsilenkė, jos atminimas liko, nes jos išleistas Pasaulinės Fantastikos Aukos Fondas buvo toksai geras, kad rašytinas didžiosiomis raidėmis pradedant kiekvieną pavadinime esantį žodį.

Lyginant su iki tol leistomis serijomis, kaip kad Zenitas, Pasaulinės fantastikos aukso fondas buvo tokia nepaprastai turtinga, pilna pačių geriausių kūrinių, įdomi, įtraukianti ir milžiniška, kad tai kone šokiravo iki tol buvusius fantastikos mėgėjus. Iki šiol, nors ir praėjus daugeliui metų po serijos pabaigos, šita visa serija yra išties tikrasis fantastikos aukso fondas, nes ją ir skaito ir stengiasi įsigyti, ir surinkti visi fantastikos mėgėjai.

Nei iki tol, nei po to nei viena fantastikos serija šiai neprilygo. Netgi ir dalis serijos knygų buvo perleistos, kai kurios gal netgi po porą ar keletą kartų.

Čia ir Pipedija rekomenduoja labai paprastai: norite fantastikos - pradėkite nuo PFAF.