Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Muzikinis centras

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
01:31, 6 balandžio 2022 versija, sukurta Ratukai (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Muzikinis centras''' arba '''audio centras''' - tai tokia buitinė, dažniau stacionari audio sistema, kuri sudaryta iš kelių dalių, kurių sumoje pilnai pakanka muzikai groti, ir tos dalys gali groti muziką iš kelių šaltinių. Jei muzikos šaltinis tik vienas - tai jau ne centras, o tik paskiras daiktas - pvz., radijo imtuvas, patefonas ar magnetofonas. Klasikiniai HiFi audio centrai susidėdavo iš kelių dalių. Kartais kelios to...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Muzikinis centras arba audio centras - tai tokia buitinė, dažniau stacionari audio sistema, kuri sudaryta iš kelių dalių, kurių sumoje pilnai pakanka muzikai groti, ir tos dalys gali groti muziką iš kelių šaltinių. Jei muzikos šaltinis tik vienas - tai jau ne centras, o tik paskiras daiktas - pvz., radijo imtuvas, patefonas ar magnetofonas.

Klasikiniai HiFi audio centrai susidėdavo iš kelių dalių. Kartais kelios tokios dalys būdavo apjungiamos į vieną dėžę (bet neskaitant kolonėlių, kurios būdavo paskiros), bet kartais būdavo ir taip, kad kiekviena dalis būdavo atskiroje dėžėje. Pastaruoju atveju tos dėžės dažniausiai būdavo statomos viena ant kitos ir tarpusavy sujungiamos laidais. Kartais ta dėžių su aparatūra krūva gaunasi tokia didelė, kad tam prireikia atskiros spintos.

Tipiniu atveju visa audio sistema turėdavo tokias dalis:

Šiais laikais, kai jau netgi ir CD bei DVD išnyko, tipiškas audio centras būna sudarytas vos iš trijų dalių - dviejų kolonėlių ir vidury stovinčio centriuko, kuriame yra radijo imtuvas, MP3 ir kitų failų grotuvas, priimantis kokius nors USB raktus ar atminties korteles ir stiprintuvas. Štai ir viskas.

Labai neretas atvejis, kai stiprintuvą jau turi visokie garso šaltiniai - pvz., patefonas dažnai jau turi fonokorektorių ir pradinį stiprintuvą, o šiaip pradinį stiprintuvą turi praktiškai išvis bet kokie garso šaltiniai, retas dalykas, kad to nebūtų. Galios stiprintuvas gali būti ir tame pačiame korpuse, kaip, pvz., magnetofonas ar tiuneris. Tokiu atveju gali būti ir toksai jungimas, kad, pvz., patefonas jungiamas prie magnetofono ar tiunerio stiprintuvo. Visai dažnas šiais laikais atvejis, kai į kokį nors galios stiprintuvą tiuneris pridedamas tiesiog kaip labai nežymiai savikainą padidinantis, tačiau vartotojui smarkiai vertę sustiprinantis priedas - tada gaunasi lyg ir stiprintuvas, bet ir tiuneris viename.

Visgi kolonėlės dažniausiai būna atskiros, nors labai jau geras senų laikų sistemas (dažniausiai dar iš radijo lempų periodo) galima rasti irgi taip sumontuotas, kad daiktas kaip ir vienas (visa aparatūra su visais garsiakalbiais vienoje didelėje dėžėje), bet visgi vertas muzikinio centro vardo.