Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Meksika

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
15:31, 15 balandžio 2024 versija, sukurta Woedica (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Meksika - kokia tai nelabai žinoma puslaukinė valstybė, kuri kadaise buvo beveik tokia pat didelė, kaip JAV, ale pralošė tai karą ir prarado pusę teritorijos. Bet tai buvo labai seniai, o dabar kaip kažkokie gandai sako, Meksikos sostinė Meksikas yra didžiausias pasaulio miestas, kuriame gyvena daugiau žmonių, nei kokiame nors Šanchajuje.

Meksika pagal plotą yra viena iš poros dešimčių didžiausų pasaulio valstybių, o jei jau tiksliai - tai 14 pagal dydį. Ir 10 pagal gyventojų skaičių - joje gyvena 129 milijonai žmonių. Žodžiu, tik vos vos mažesnė už kokią nors Rusiją.

Meksika vienok garsėja pas mus savo Karlos Kastaneda knygomis, tekila, pejotu, meksikietišku maistu (visokiomis takos, načios, tortilijomis, buritomis, gvakamole), sombrero kepurėm ir visokiais šlykščiais meksikietiškais serialais apie tai, kaip turtuoliai verkia, visokios marijos irgi verkia, visokios ten kitokios irgi verkia. Šlykščiu užtęstumu ir absoliučiu beprasmiškumu meksikietiški serialai tiek smarkiai lenkia kokią nors Santą Barbarą, kiek pastaroji lenkia filmus apie Rembo. Matyt būtent tokie nykūs filmai ir yra tikrosios Meksikos kultūros atspindys.

Kalba meksikiečiai kažkokia neaiškiai mutavusia ispanų kalba, nes jie patys nėra tikri ispanai, o greičiau kažkokie indėnų bei ispanų mišrūnai, iš senų vergovinės santvarkos laikų dar žinomi, kaip metisai ir šiaip tiesiog meksikiečiai. Vat tokių mažuma kur nors JAV būdavo persekiojama, ale kai Meksikoje tokių dauguma, tai jie tenai visad turėjo pilnas teises.

Nors paprastai meksikiečius mes įsivaizduojame, kaip tokius persimaišiusius pusiau ispanus, o pusiau indėnus, realiai tai ten didžiulė tautų ir tautelių įvairovė. Skirtingų indėnų genčių, kalbančių visai skirtingomis kalbomis ir tapusavy nesusišnekančių - šimtai. Vienos didesnės, kitos mažesnės, bet dėl kalbinės įvairovės sukeliančios valdžiai labai daug bėdų, nes pvz., augina kokius nors narkotikus, gabena juos, o kai valdžia juos sugauna - tai net negali surasti vertėjų, kurie išversti galėtų ir leistų susišnekėti. Žodžiu, visiškas toksai chaosas.

O dar Meksika garsėja milžiniškomis, neįtikėtinai didelėmis ir smarkiai ginkluotomis nusikaltėlių gaujomis. Narkomafija čia yra tokia, kad realiai netgi visa Meksikos kariuomenė nėra pajėgi su ja tiesigoiai kariauti. Tai laikosi tokio sąlyginio neutralumo - vieni kitų per daug nekabina ir vaizduoja, kad nėra.

Gi dar Meksika yra labai toli, tad jų vidaus gyvenimas mums visiškai neįdomus, tiktai kartkartėmis atkeliauja iki Lietuvos kažkokie gandai, kad tenai kažkokios nusikaltėlių gaujos su kažkuo kariauja, platindamos heroiną, kokainą beigi marichuaną, o skurdo ir bado neapsikentę meksikiečiai tuntais nelegaliai bėga į JAV, kur juos gaudo ir šaudo visokie pasieniečiai, policininkai, Čakas Norisas ir kitokie reindžeriai.

Dabar jau lygtai galima nuskristi į tą Meksiką, kaip ir į JAV. Patartina keliauti su gidais, jei nuomuojasi a/m važinėti tik dieną, nesukti nuo pagrindinio kelio, nors ir kaip gražiai atrodytų pakelės vilos. Mažiausiai - tai būsite apiplėšti ir bus atimta mašina. Na o blogiausiai - negrįšite iš tos Meksikos.