Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


GNU/Linux

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
22:31, 28 gegužės 2023 versija, sukurta Balalaikų draugė (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''GNU/Linux''' - taip sako visoksai Ričardas Stalmanas (Richard Stallman) iš GNU bei Free Software Foundation, kad nėra jokio paskiro Linux, o yra tiktai GNU/Linux, nes šiaip Linux tėra Operacinės sistemos branduolys, tai yra, kernelis. O iš kernelio savaime jokios naudos, o visas tas Linux, kuris būna - tai didžiąja dalimi visoksai GNU prikurtas softas. Arba ne GNU, bet visvien ne Linux. Tai čia iš vienos pusės kaip...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

GNU/Linux - taip sako visoksai Ričardas Stalmanas (Richard Stallman) iš GNU bei Free Software Foundation, kad nėra jokio paskiro Linux, o yra tiktai GNU/Linux, nes šiaip Linux tėra Operacinės sistemos branduolys, tai yra, kernelis. O iš kernelio savaime jokios naudos, o visas tas Linux, kuris būna - tai didžiąja dalimi visoksai GNU prikurtas softas. Arba ne GNU, bet visvien ne Linux.

Tai čia iš vienos pusės kaip ir taip, bet iš kitos pusės tai tą softą tiek ir tiek kartų daug kas perkurdinėjo, o patsai GNU projektas buvo daugybę metų nudusęs ir niekas juo netikėjo. Tiktai kai Linux atsirado, tai ir naudos atsirado iš to. Čia jei norit prisiminti, tai priminsime jums GNU Hurd, kuri turėjo tapti atskira UNIX tipo operacine sistema, sukurta GNU.

Tai tasai GNU Hurd buvo kuriamas nuo 1990 metų, t.y., prasidėjo metais anksčiau, nei Linux Torvalds paleido savo Linux. Ir tą GNU Hurd kūrė krūva visokių programuotojų ir panašiai, ir žadėjo žadėjo vis, ir štai jau praėjo daugiau kaip 30 metų ir vis dar nieko gero iš to nesigavo. Taip kad matomai nėra čia jokio lygiavertiškumo tarp tų GNU programėlių ir Linux kernelio. Ir jau juo labiau ne tiek, kad žodis "GNU" būtų čia pirmas.

Taigi, visgi matyt kad Linux yra ne GNU/Linux, kaip tasai Stalmanas norėtų, o tiesiog Linux su GNU priedais.

Kitą vertus, čia išties verta ir kitą pusę išgirsti: štai BSD sistemos eina kaip atskiras paketas, kuris kartu visas developinamas, taip kad tenai nėra taip, kad kernelis būtų iš vienų, o netgi bazinis sistemos darbui reikalingas softas - iš kitų. Ten pagrindinė OS dalis yra iš vienų rankų.

Taigi, čia turime tokį dvasingumo ginčą.