Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Fritkės: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Fritkės''' - tai tiesiog '''bulvytės fri''' (kartais rašomos ir su "y" ilgąja, kaip "''bulvytės fry''"), tik dabar jas štai šitaip vadina žalias jaunimėlis, taip kad gavosi naujas ir gražus lietuviškas žodis vietoje visų tų jūsų svetimybių. Užtai ir naudokime jį, ir tausokime savo lietuvių kalbą. Fritkės arba bulvytės fry - tai vienas iš paprasčiausių patiekalų - tiesiog paprastos bulvės, supjaustyt...)
 
 
1 eilutė: 1 eilutė:
'''Fritkės''' - tai tiesiog '''bulvytės fri''' (kartais rašomos ir su "y" ilgąja, kaip "''bulvytės fry''"), tik dabar jas štai šitaip vadina [[žalias jaunimėlis]], taip kad gavosi naujas ir gražus lietuviškas žodis vietoje visų tų jūsų [[svetimybės|svetimybių]]. Užtai ir naudokime jį, ir tausokime savo [[lietuvių kalba|lietuvių kalbą]].
'''Fritkės''' - tai tiesiog '''bulvytės fri''' (kartais rašomos ir su "y" ilgąja, kaip "''bulvytės fry''"), tik dabar jas štai šitaip vadina [[žalias jaunimėlis]], taip kad gavosi naujas ir gražus lietuviškas žodis vietoje visų tų jūsų [[svetimybės|svetimybių]]. Užtai ir naudokime jį, ir tausokime savo [[lietuvių kalba|lietuvių kalbą]]. Fritkės - tai skanu, gražu ir gera!


Fritkės arba bulvytės fry - tai vienas iš paprasčiausių patiekalų - tiesiog paprastos [[bulvės]], supjaustytos šiaudeliais ir iškeptos aliejuje. Bet nors ir atrodo paprastos, išties nėra tokios jau elementarios: jų skonis ir valgomumas gerokai priklauso nuo daugelio faktorių: nuo to, kaip storai supjaustytos, nuo to, kokios temperatūros riebaluose keptos, nuo to, kiek laiko keptos ir, galų gale, nuo to, kokiu būtent būdu keptos, nes ir kepti galima įvairiai - virinti aliejuje, kepti ant keptuvės ar kepti orkaitėje.
'''Fritkės''' arba '''bulvytės fry''' - tai vienas iš paprasčiausių patiekalų - tiesiog paprastos [[bulvės]], supjaustytos šiaudeliais ir iškeptos aliejuje. Bet nors ir atrodo paprastos, išties nėra tokios jau elementarios: jų skonis ir valgomumas gerokai priklauso nuo daugelio faktorių: nuo to, kaip storai supjaustytos, nuo to, kokios temperatūros riebaluose keptos, nuo to, kiek laiko keptos ir, galų gale, nuo to, kokiu būtent būdu keptos, nes ir kepti galima įvairiai - virinti aliejuje, kepti ant keptuvės ar kepti orkaitėje.


Bulvytes fri buvo išrastos [[Belgija|Belgijoje]], kur jos labai mėgstamos su [[midijos|midijomis]], bet labiausiai jos išplito [[JAV]], kur kažkodėl vadinamos yra prancūziškomis bulvytėmis ([[anglų kalba]] - ''french fries''). Atgal šios bulvytės grįžo į Europą daugiausiai per [[MacDonalds]] restoranus.
Bulvytes fri buvo išrastos [[Belgija|Belgijoje]], kur jos labai mėgstamos su [[midijos|midijomis]], bet labiausiai jos išplito [[JAV]], kur kažkodėl vadinamos yra prancūziškomis bulvytėmis ([[anglų kalba]] - ''french fries''). Atgal šios bulvytės grįžo į Europą daugiausiai per [[MacDonalds]] restoranus.


Lietuvoje gi fritkės ilgą laiką buvo retas, paslaptingas ir mistinis reikalas - [[sovietmetis|sovietmečiu]] jų galima buvo paragauti tik viename restorane - [[Neringa|Neringoje]]. Bet kad į tą restoraną pakliūti buvo sunkiai įmanoma, nes skirtas jis buvo visokiems turčiams ir partinės aplinkos veikėjams - [[mažorai|mažorams]].
Lietuvoje gi fritkės ilgą laiką buvo retas, paslaptingas ir mistinis reikalas - [[sovietmetis|sovietmečiu]] jų galima buvo paragauti tik viename restorane - [[Neringa|Neringoje]]. Bet kad į tą restoraną pakliūti buvo sunkiai įmanoma, nes skirtas jis buvo visokiems turčiams ir partinės aplinkos veikėjams - [[mažorai|mažorams]]. Gal dėl to tos Neringos kepamos bulvytės fry dar labiau visus masino, o tuo pačiu garsino ir patį tą [[restoranas|restoraną]]. Tiesa, kažkodėl anuomet niekam nekildavo klausimas, kad [[Amerika|Amerikoje]] tai tas bulvytes fry valgo ne kaip Neringoje su kokiais tai [[kotletai|kotletais]], o visai kitaip - atskirai su [[ketčupas|ketčupu]] ar kokia nors [[majonkė|majonke]].


Dabar gi fritkės yra vienas iš populiariausių užkandžių, visų mėgstamas, pigus ir lengvai prieinamas.
Dabar gi fritkės yra vienas iš populiariausių užkandžių, visų mėgstamas, pigus ir lengvai prieinamas.

Dabartinė 01:37, 28 vasario 2024 versija

Fritkės - tai tiesiog bulvytės fri (kartais rašomos ir su "y" ilgąja, kaip "bulvytės fry"), tik dabar jas štai šitaip vadina žalias jaunimėlis, taip kad gavosi naujas ir gražus lietuviškas žodis vietoje visų tų jūsų svetimybių. Užtai ir naudokime jį, ir tausokime savo lietuvių kalbą. Fritkės - tai skanu, gražu ir gera!

Fritkės arba bulvytės fry - tai vienas iš paprasčiausių patiekalų - tiesiog paprastos bulvės, supjaustytos šiaudeliais ir iškeptos aliejuje. Bet nors ir atrodo paprastos, išties nėra tokios jau elementarios: jų skonis ir valgomumas gerokai priklauso nuo daugelio faktorių: nuo to, kaip storai supjaustytos, nuo to, kokios temperatūros riebaluose keptos, nuo to, kiek laiko keptos ir, galų gale, nuo to, kokiu būtent būdu keptos, nes ir kepti galima įvairiai - virinti aliejuje, kepti ant keptuvės ar kepti orkaitėje.

Bulvytes fri buvo išrastos Belgijoje, kur jos labai mėgstamos su midijomis, bet labiausiai jos išplito JAV, kur kažkodėl vadinamos yra prancūziškomis bulvytėmis (anglų kalba - french fries). Atgal šios bulvytės grįžo į Europą daugiausiai per MacDonalds restoranus.

Lietuvoje gi fritkės ilgą laiką buvo retas, paslaptingas ir mistinis reikalas - sovietmečiu jų galima buvo paragauti tik viename restorane - Neringoje. Bet kad į tą restoraną pakliūti buvo sunkiai įmanoma, nes skirtas jis buvo visokiems turčiams ir partinės aplinkos veikėjams - mažorams. Gal dėl to tos Neringos kepamos bulvytės fry dar labiau visus masino, o tuo pačiu garsino ir patį tą restoraną. Tiesa, kažkodėl anuomet niekam nekildavo klausimas, kad Amerikoje tai tas bulvytes fry valgo ne kaip Neringoje su kokiais tai kotletais, o visai kitaip - atskirai su ketčupu ar kokia nors majonke.

Dabar gi fritkės yra vienas iš populiariausių užkandžių, visų mėgstamas, pigus ir lengvai prieinamas.