Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Fairchild Republic YA-10

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
01:36, 24 rugsėjo 2022 versija, sukurta Arabas (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Fairchild Republic YA-10''' - toksai amerikietiškas lėktuvas, kuris 1972 metais buvo bandomas kartu su konkurentu Northrop YA-9. Tuo metu JAV kariuomenė ieškojo kokio nors lėktuvo, kuris būtų kraštutinai efektyvus, naikinant žemės taikinius ir galėtų būti panaudojamas sausumos pajėgų palaikymui. Vienas iš esminių tikslų buvo - galimybė efektyviai naikinti priešo šarvuotąją techniką, ypač tankus, kraštutinai dideliais kieki...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Fairchild Republic YA-10 - toksai amerikietiškas lėktuvas, kuris 1972 metais buvo bandomas kartu su konkurentu Northrop YA-9. Tuo metu JAV kariuomenė ieškojo kokio nors lėktuvo, kuris būtų kraštutinai efektyvus, naikinant žemės taikinius ir galėtų būti panaudojamas sausumos pajėgų palaikymui. Vienas iš esminių tikslų buvo - galimybė efektyviai naikinti priešo šarvuotąją techniką, ypač tankus, kraštutinai dideliais kiekiais.

Vėliau šis lėktuvas tapo labai pagarsėjusiu Fairchild-Republic A-10 Thunderbolt II.

YA-10 lėktuvo tikslas buvo susidoroti su sovietiniu tankų volu, prieš kurį, kaip buvo įsitikinta, įprastų prieštankinių sraigtasparnių gali nepakakti dėl banaliai per daug didelės tų tankų kiekybės. Taigi, klausimas buvo apie tai, kaip galima būtų sovietų tankus naikinti daug daug efektyviau, nei kas nors iki tol.

Lėktuvo pagrindu buvo paimtas greitšaudis mažo kalibro pabūklas ir nutarta, kad jis gali būti pagrindiniu ginklu, o pats lėktuvas gali pulti priešo tankus, į juos šaudydamas iš viršaus, t.y., į plonus viršutinius šarvus.

JAV pasirinko būtent YA-10, kurį ir pervadino į A-10, nes paaiškėjo, kad tokia netradicinė ir keista konstrukcija yra ypatingai efektyvi. Tuo tarpu visai neblogas, bet niekuo geru nepasižymintis jo konkurentas buvo gana aktyviai demonstruojamas sovietams, kurie tą nevykusį konkurentą ir nusikopijavo, taip gaudami savo Su-25 lėktuvą.