Ciklozarinas

Ciklozarinas arba GF - tai tokia G grupės medžiaga, kažkodėl tai I.G. Farben fabrikuose išbrokuotas junginys, o taip pat išbrokuotas ir sovietų, bet kažkodėl tai paskui atrastas anglų ir amerikonų, kurie kažkaip skaičiavo pinigus.

Tai paaiškėjo, kad šitas daiktas savo nuodingumu gali lygintis su zomanu, o žaliavoms nereikia pinakolilinio alkoholio, kuris kažkoksai labai retas ir tinkamame pavidale visiškai negaunamas junginys, nes labai jau brangu gaunasi jį gaminti. Tai vat gaudavosi, kad tą zomaną gaminti brangu, o vat nors ir truputį prastesnį ciklozariną - žymiai pigiau.

Bet paskui aišku visi pagalvojo, kad visgi labai brangiai kainuoja tos raketos ir lėktuvai, kuriais cheminis ginklas gabenamas, tai ir baigėsi tuo, kad niekas to ciklozarino negamino, išskyrus nupušusį Sadamą Huseiną, kuris šituo brudu laistė fronto liniją kare su Iranu.

Tai tenai tasai ciklozarinas pasiteisino, nes garuoja lėtai, aplinkoje išsilaiko labai ilgai, o nuodingumas yra labai geras. Taip kad jeigu nėra pigių ir gerų reagentų, tai visada chemikai gali atrasti dar pigesnių ir geresnių reagentų, nes tenaudojamas kažkoks pigus šlamštas.

Tai dar reikia turėt omeny, kad nors ciklozarinas yra maždaug pusantro-du kartus nuodingesnis už zariną, išties jis smarkiai kitoks ginklas: ilgai išsilaiko aplinkoje, sunkiai suyra, tad panaudojimu gal net panašiau net ir į kokį VX, negu į zomaną. Taip kad irgi šlykštus nervus paralyžuojantis junginys.