Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Casio

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Patsai Osama bin Ladenas su Casio F-91W laikrodžiu ant rankos. Teroristai šiuos laikrodžius išties buvo pamėgę, nes jie buvo labai pigūs ir kraštutinai patikimi, o garsinis signalas, atiduodamas į žadintuvo garsiakalbiuką, buvo pakankamai stiprus, kad galėtų būti prijungtas prie nesudėtingo stiprintuvo ir detonatoriaus. Kai 2011 metais įvyko Wikileaks, tai iš nutekintų dokumentų paaiškėjo, kad būtent tokie laikrodžiai buvo vienu iš statistiškai pasitvirtinančių požymių, leidžiančių atpažinti Al-Quaeda teroristus.

Casio Computer Company, o sutrumpintai tiesiog Casio - vienas iš didžiųjų laikrodžių gamintojų, šiaip tai pagarsėjusi kompanija, kurios didelė dalis biznio su jokiais laikrodžiais nieko bendro išties neturi.

Firma gamina ką tik reikia - pradedant kompiuteriais ir baigiant kokia nors buitine audio aparatūra, jei tik iš to gaunasi pelno. Labiausiai žinomi Casio veiklos segmentai, kur ši firma yra gerai įsitvirtinusi - tai kalkuliatorių ir visokių elektronių vargonėlių gamyba. Bet visgi laikrodžiai - tai yra viena iš esminių, jei ne svarbiausia šios firmos gamybos sritis.

Casio laikrodžiai išpopuliarėjo po to, kai įvyko kvarco revoliucija ir firma prisijungė prie viso to pigių ir labai tikslių kvarcinių laikrodžių gamybos srauto. Casio laikrodžiai nebuvo brangūs, tačiau porą dešimtmečių būdavo visiškai ribiniai pagal modernumą. Būtent šita firma viena iš pirmų vėliau įlindo ir į elektroninių laikrodžių rinką, kur pradėjo gaminti pradžioje paprastus elektroninius, o paskui - dar ir su visokiais fyčeriais, pvz., laikrodžius, kuriuose buvo įmontuotas ir kalkuliatorius. Apie kokius nors 1988 metus tokie laikrodžiai atrodė kaip visiškas kosTmosas.

Šita pati firma nuo 1977 pradėjo gaminti ir pirmus elektroninius laikrodžius, padarytus pilnai iš plastmasės (Casio F100) - lyginant su tuo metu įprastais gana storo metalo ir sunkiais metaliniais laikrodžiais, šie atrodė tokie lengvi, kad jau vien dėl to žmonės ėmė juos pirkti. Tik vėliau plastmasinių laikrodžių gamyba užsiėmė ir kitos kompanijos.

Betobulindama įvairius plastmasinius elektroninius laikrodžius, Casio sukūrė ir populiariausią visų laikų planetos laikrodį ever - Casio F-91W modelį, kuris pradėtas gaminti 1989 ir gamintas tokiais kiekiais, kad netgi pati Casio kompanija negali aiškiai pasakyti, kiek šitų laikrodžių prigaminta iš viso, nes netgi apie 2011 metus, kai elektroniniai laikrodžiai buvo labiausiai ne madoje iš visų visų laikų, šio modelio buvo parduodama 3 milijonai kasmet. Spėjimai yra, kad pirmais produkcijos metais pardavimai buvo dešimtis kartų didesni, o firma gamino juos tiesiog visur, kiek galėjo ir tokiais kiekiais, kokiais tiktai galėjo - todėl ir neliko aiškių skaičių. Dabar, kai vėl sukilo retro laikrodžių mada ir Casio elektroniniai laikrodžiai vėl šoktelėjo į pardavimų topus - pardavimai irgi eina jau dešimtim milijonų. Kiek išvis tokių laikrodžių pagaminta? Spėjimas yra, kad per visą istoriją Casio F-91W laikrodžių prigaminta ir parduota maždaug apie 500 milijonų ar netgi daugiau. Netgi vertinant hiperkonservatyviai, pagal žemiausią gamybos apimčių tašką (apie 3 milijonai per metus), šių laikrodžių visvien gautųsi mažiausiai apie 100 milijonų. Taigi, matomai tai pats masiškiausias ir populiariausias visų laikų laikrodis Žemės planetoje.

Prisiminus senesnius laikus, tai Casio kurį laiką iš esmės ir nustatinėjo visas elektroninių laikrodžių madas. Kai gerokai vėlesniais laikais atsirado tokie supermadingi pigūs Montana laikrodžiai, tai jie išties tebuvo bandymas pamėgdžioti ir vaikiškais fyčeriais (muzikėlėmis) pralenkti geros kokybės Casio laikrodžius.

Casio yra prikūrę ir nemažai kitų ikoniškais tapusų laikrodžių modelių, kurie dabar, atėjus retro madoms, vėl tapo baisiai madingais.

Atskirai Casio turi dar vieną brandą laikrodžių - G-Shock, kurie skirti sportininkams. Dėl to, kad yra kraštutinai viskam atsparūs ir daug gali, tai šie laikrodžiai neprarado populiarumo netgi tuo metu, kai elektroninių laikrodžių pardavimai pasaulyje buvo nusmukę į visišką dugną. Kitas brendas - Edifice, kuriuo firma bando išlįsti į brangesnių laikrodžių rinką.