Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kvarcinis laikrodis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Štai taip atrodė pirmo pasaulyje Seiko firmos Astron kvarcinio laikrodžio mechanizmas. Beveik nesimato jokių dalių. Kvarcinis kristalas čia paslėptas po dešinėje apačioje esančiu metaliniu įstrižu pusapvaliu dangteliu. Kadangi tokie mechanizmai nuobodūs, neįdomūs ir neturi savyje daug grožio, tai dabar tokie laikrodžiai pigūs, o mažo tikslumo mechaniniai laikrodžiai, kurie daug prastesni, bet įdomūs - kaip tik yra brangūs.

Kvarciniai laikrodžiai - tai tokie, kur laiko dalių, t.y., tikų generavimo mechanizmas yra kvarco kristalas. Tokie laikrodžiai pasižymi labai dideliu laiko tikslumu, o taip pat labai maža kaina, nes kvarcinis mechanizmas yra daug paprastesnis, nei mechaninis generatorius su švytuokle ar balansyru.

Pirmieji kvarciniai laikrodžiai buvo išrasti Šveicarijos gamintojų, taigi, galima būtų tarti, kad tai šveicariški laikrodžiai. Bet kadangi šveicarų firmos galvojo, kad jau ir taip priinvestuota į mechaninių laikrodžių, o taip pat ir automatinių laikrodžių gamybą, tai neverta savo pačių investicijų gadinti ir gaminti naujos laikrodžių rūšies.

Tuo tarpu dėl rinkos mirtinai kovoję pigių japoniškų laikrodžių gamintojai įsikibo už kvarcinio laikrodžio idėjos, ir taip 1969 metų pabaigoje atsirado Seiko firmos sukurtas Astron, kuris ėjo daug kartų tiksliau, nei pats tiksliausias šveicariškas rankinis laikrodis, o kainavo labai mažą dalelę brangių šveicariškų laikrodžių kainos.

Šitaip ir prasidėjo kvarcinė revoliucija, kuri sužlugdė daugumą pasaulio laikrodžių gamintojų, faktiškai apie 90% pasaulio laikrodžių firmų. Užsilenkė netgi rusiški laikrodžiai, kurie buvo finansuojami valdžios. Kitą vertus, paskui ėmė rastis Hong Kongo klonuotojai, ėmę daryti daugybę dar pigesnių, nelabai kokybiškų kvarcinių laikrodžių klonų, o dar galų gale paskui dominuoti ėmė kinietiški laikrodžiai, kurie jau visai pigūs.

Galų gale gi labiausiai savo kvarciniais laikrodžiais pagarsėjo Swatch, taip kad gudrūs šveicarai visvien pergudravo japonus.

Dabartiniais laikais ir japoniški laikrodžiai, ir šveicariški laikrodžiai dabar dažnai būna kvarciniai, o tuo tarpu netikslūs, laiką prastai rodantys mechaninių laikrodžių mechanizmai dabar jau tampa pasididžiavimu, nes yra kažkokie tenai labai natūralūs ir prabangūs. Taigi, šveicarų laikrodžių gamintojai šiuo atžvilgiu taip ir išsilaikė nesužlugę, o Seiko gamina ir prisukamus, visai ne kvarcinius laikrodžius, kurie už kvarcinius daug brangesni, nors ir ne tokie tikslūs.