Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Švento Petro ir Švento Pauliaus akmenys

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
04:17, 14 rugpjūčio 2012 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: [[Vaizdas:Sv_petro_ir_sv_pauliaus_salos.jpg|600px|thumb|right|Čionais nuotraukoje matoma visa Belmonto sala, kuri yra didžiausia visoje šv. Petro ir Povilo salų grupėje. Aiški...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Čionais nuotraukoje matoma visa Belmonto sala, kuri yra didžiausia visoje šv. Petro ir Povilo salų grupėje. Aiškiai matom, kad didesnė jos dalis šlapia nuo tik ką nusiritusių bangų.

Švento Petro ir Švento Pauliaus akmenys, o jei jau tiksliau, tai tų šventųjų uolos - kažkokios mikroskopinės salelės Atlanto Vandenyne, kaip tik pusiaukelėje tarp Afrikoje esančio Maroko ir Brazilijos. Būtų jos gal tapusios svarbiausiomis to vandenyno salomis, nes kaip tik baisiai svarbi vieta, ale kad pernelyg mažos, tetinkamos mirčiai iš bado ir troškulio.

Kelių hektarų didumo šv. Petro ir šv. Pauliaus salelės neturi anei vieno šaltinio, tad nors ir buvo vis vienų ar kitų valstybių randamos ir tariamos savomis, galų gale į jas visi nusispjovė, nes naudos nulis, žmonės gyvent negali ir išvis jokios iš jų prasmės.

Ale kaip tai atsitiko, kad kai Brazilija neturėjo salų, o labai norėjo jų turėti, tai ėmė ir paskelbė, kad tos salos yra jos nuosavybė. O čia dabar jei prisiminsim tarptautinę jūrų teisę, tai pagal aną salos yra salos tiktai tada, kai jos yra gyvenamos, nes kai jos negyvenamos, tai jos yra ne salos, o tiesiog uolos, o uolos - tai yra tiesiog akmenys, kuriuos galima paskandint, todėl jos ir ne salos. Tokia štai britiška jūrų logika besivadovaujant, šalis gali į kažkokias ten žemes ir aplink jas esančius vandenis tiktai tada pretenduot, kai įrodo, kad salos yra ne uolos, kitaip tariant, kad jose galima gyvent.

Tai dabar brazilai jau krūvą metų vykdo neįmanomą misiją ir už baisius atlyginimus verčia tose salose kankintis kažkokius mokslininkus, kurie ten visiškai nieko neveikia, o tik po pusę metų sėdi, kad pavaizduotų, kad salos gyvenamos.

Tai čia dar reikia pridurt, kad tose salose išties tėra tik vienas nedidelis plotelis, kur jūra neužlieja, o ant to plotelio pastatytas švyturys, todėl žmonėms tenai nelieka vietos. Tai todėl mokslininkai turi gyventi kažkokioje troboje ant polių, kuriuos užlieja jūros bangos, kai būna potvynis. Ir visa tai vyksta kažkur vandenyno vidury, kur iki artimiausio kranto - tūkstantis kilometrų, o gal ir daugiau net. Nu argi ne durniai?

Kita vertus, visgi geologai sako, kad sala esanti unikali kažkaip, nes ana yra vienintelė pasaulyje vieta, kur į paviršių išlindusi pati Žemės mantija kristalizuotame, o ne suskystintame pavidale - peridotitas, katras panašiai, kaip sukietėjusi lava iš ugnikalnių, ale kažkokios visai kitokios sudėties. O vos už kelių šimtų metrų nuo salelių krantų gylis jau siekia gal kokį kilometrą, taip kad gaunasi lyg būtų iš vandenyno išlindęs stataus bokšto stogas, o tas bokštas didesnis už bet kokį pasaulio dangoraižį.


Dar jei norite kokiame žemėlapyje jas surast, tai štai jums koordinatės: 0°55'19"N 29°20'40"W