Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


GNU

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
23:33, 28 gegužės 2023 versija, sukurta Balalaikų draugė (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''GNU''' - tai tokia santrumpa, kuri referuoja į save pačią - "GNU Not UNIX", kas reiškia kad GNU nėra UNIX. Išties tai yra melas, nes GNU ir buvo kuriama tam, kad pakeistų įprastą UNIX ir sukurtų nemokamą ir gerą UNIX versiją. Pagrindiniai šitos kūrybos organizatoriai buvo Free Software Foundation su Richard Stallman, bet projektas judėjo sunkiai - pompastikos daug, o nauda ribota. Galų gale šitas UNIX kūrimo projektas pabandė star...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

GNU - tai tokia santrumpa, kuri referuoja į save pačią - "GNU Not UNIX", kas reiškia kad GNU nėra UNIX. Išties tai yra melas, nes GNU ir buvo kuriama tam, kad pakeistų įprastą UNIX ir sukurtų nemokamą ir gerą UNIX versiją. Pagrindiniai šitos kūrybos organizatoriai buvo Free Software Foundation su Richard Stallman, bet projektas judėjo sunkiai - pompastikos daug, o nauda ribota.

Galų gale šitas UNIX kūrimo projektas pabandė startuoti 1990 kaip tokia GNU Hurd operacinė sistema, tačiau startas nesigavo ir sistema neveikė. Nepaisant vėlesnių, daugiau kaip 30 metų trukusių bandymų tą sistemą sukurti, visvien nieko nesigavo.

Bet paraleliai paskiras hakeris, toksai studentas Linus Torvalds, pasiėmęs Minix sistemą, ją išsinagrinėjo ir pasirašė pats nuosavą kernelį ir jo pagrindu - ir visą OS. Tada į tą Linux buvo nuportinta krūva visokių įrankių, kurie buvo kurti tai GNU OS, ir viskas gavosi labai sėkmingai - išaugo Linux.

Ale paskui jau, nusivylę savo nesėkmėmis ir matydami Linux sėkmę, GNU kūrėjai visur pradėjo aiškinti, kad Linux besąs ne Linux, o tiktai GNU/Linux, t.y., toksai priedas prie GNU kurtos operacinės sistemos.

Išties tai aišku GNU savo įtaką ir naudą atnešė, tačiau tikrai ne tokią didelę, kaip verta čia pavaizduoti. Nors, dar kitą vertus, GNU ir FSF judėjimas Linux kūrimui davė labai daug. Gal ir tiek daug, kad dabartiniame pavidale Linux be GNU išties neegzistuotų.