Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Sinclair ZX Spectrum: Skirtumas tarp puslapio versijų
(Naujas puslapis: '''Sinclair ZX Spectrum''', dar vadinti kaip '''sinkleris''' - tokie priešistoriniai kompiuteriai iš tų laikų, kai kompiuterius turėdavo tiktai hakeriai, o ir tie turėdavo...) |
S (ZX Spectrum pervadintas į Sinclair ZX Spectrum) |
(Jokio skirtumo)
|
03:31, 11 balandžio 2014 versija
Sinclair ZX Spectrum, dar vadinti kaip sinkleris - tokie priešistoriniai kompiuteriai iš tų laikų, kai kompiuterius turėdavo tiktai hakeriai, o ir tie turėdavo be jokių internetų. Atrodė tie ZX Spectrum panašiai kaip kokia gana didelė ir stora klaviatūra, prie kurios prisijungdavo magnetofonas ir televizorius. Ir tada būdavo galima žaisti geimus.
Turėjo šitie kompiuteriai gana primityvų Zilog firmos Z80 procesorių, kuris buvo 8 bitų ir išties tebuvo pagerintas Intel 8080 klonas, galintis kažkaip daugiau atminties turėti ir dar kelias papildomas komandas. Tai buvo labai pigūs ir labai populiarūs, o kartu ir visai neblogi, nes kokie tai hakeriai programų jiems pridarydavo gyvą galą, netgi kažkoksai fotošopas tenai buvo.
Kas dar įdomaus, tai kad buvo šitie kompiuteriai dažnai surenkami tiesiog namuose, nes visokie aparatūros hakeriai juos susilituodavo iš visokių ten mikroschemų ir kitų atliekų. Nors būdavo ir gamyklinių, tik vat normalūs gamykliniai į SSRS nebūdavo įvežami, nes prie ruso buvo geriau, o vietiniai sovietiniai būdavo baisūs kaip košmaras.
Tiesa gi, reikia pasakyti, kad ir Lietuvoje buvo klonai konstruojami ir kažkokiais nelabai suprantamais būdais buvo ir gaminami. Taip atsirado visokie ten modeliai:
- Baltic - vienas iš populiariausių, dar 1985-1987 sukurtas ir gamintas neaišku kokiuose garažuose, kur ir gamintas. Iki šiol neaišku, kur ir kas jį sukūrė, bet įtarimai sklando, kad kažkurie iš Lietuvoje buvusių elektronikos gamyklų inžinierių
- Santaka - dar 1985-1986 sukurtas, mažais kiekiais tegamintas, bet gi pramoniniu būdu - sukurtas KPI ir visai žinomas
- Santaka-002, dar kitur leistas kaip Impuls ir Impuls-M - jau vėliau gamintas, bet ne Lietuvoje, o kažkur Baltarusijoje, nes Lietuvoje kažkodėl jo negamino
- Šaulys-1 - išvis gi visai neaišku, kur gamintas, bet irgi lietuviškas, tai kartais šen bei ten pasitaikantis
Reikia pasakyti, kad tie sovietiniai ZX Spectrum klonai kainavo klaikius pinigus - 750 rublių (kokius 7500 litų atitiktų), bet nepaisant to, buvo visiškai deficitas, o negana to, labai būdavo linkę perkaisti ir perdegti. Tai todėl visokie radiotechnikai ir gamindavosi juos patys kokiuose nors garažuose.