Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Prolog: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Prolog''' - kadaise vadinta kažkokia ypatingai perspektyvia programavimo kalba, skirta ateities programavimui ir dirbtinio intelekto kūrimui, dabar...)
 
14 eilutė: 14 eilutė:




[[Category:]]
[[Category:Programavimo kalbos]]

07:53, 23 gruodžio 2013 versija

Prolog - kadaise vadinta kažkokia ypatingai perspektyvia programavimo kalba, skirta ateities programavimui ir dirbtinio intelekto kūrimui, dabar vis dar vadinama kažkokia perspektyvia kalba, skirta ateičiai, nes vis dar ne tai pasaulis iki jos nepriaugo, ne tai jinai vis dar yra nevykėliškas šūdas.

Įdomu tai, kad nors Prolog sukurtas buvo dar 1972, o nuo to laiko turi vis kažkokių fanų, aiškinančių apie tai, kad Prolog gali viską, yra labai tobulas, idealiai tinkamas visokiai logikai, duomenims ir natūraliai kalbai apdirbinėti, ir taip toliau, ir taip toliau, niekas iki šiol nėra matęs anei jokios naudingos programos, kuri būtų parašyta, naudojant Prolog. Negana to, iki šiol neaišku, ar išvis įmanoma ką nors prasmingai programuoti, tą Prolog naudojant.

Savo esminiais bruožais Prolog yra kažkoks kratinys iš SQL ir kažkokių nesąmonių, primenančių gal nebent Lisp. Tai gaunasi taip, kad nei tas Proglog gali padaryti tai, ką gali Lisp, nei gali padaryti tai, ką gali SQL. Nedarbinga nevykėliška programavimo kalba, kuri neturi jokios prasmės, o yra palaikoma tiktai tam, kad ja užsiimantys Prancūzijos veikėjai galėtų melžti valdiškus pinigus savo beprasmiams projektams.

Biurokratiniu požiūriu Prolog yra tikrai vykusi kalba, nes visas tas pinigų melžimas vyksta jau eilę dešimtmečių, o įrodyti niekas nieko negali, nes šia kalba parašytos programos atrodo taip absurdiškai ir beprasmiškai, kad niekas negali pasakyti, ką jos išvis daro.


Hello World su Prolog

main :- write('Hello, world!'), nl.