Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vaizduotės kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vaizduotės kliedesiai arba Dupre kliedesiai - šitie kliedesiai išskiriami kartais į visai paskirą rūšį nuo kitų, nes skirtingai nuo pirminių kliedesių, nepasižymi jokiu sistematiškumu, skirtingai nuo antrinių kliedesių, nepasižymi jokiais suvokimo sutrikimais, o skirtingai nuo netgi antrinių kliedesių su specifine patogeneze, nepasižymi jokiais kitų psichikos ligų požymiais.

Šituos vaizduotės kliedesius aprašė anosksai prancūzų psichiatras Ernest Ferdinand Pierre Louis Dupré, kuris labai tyrinėjo visokias neurozes ir šiaip įvairius haliucinacinius ir kliedesinius sindromus.

Būdinga, kad vaizduotės kliedesius patiriantys pacientai fantazuoja ir remiasi intuicija. Vaizduotės kliedesiai nepasižymi jokiu gilesniu sistematizavimu, nors kartais gali priminti pirminius kliedesius. Kartu šitie kliedesiai pasižymi nuolatine kaita, polimorfija, įgaudami vis naujus pavidalus, prarasdami kažkurias ankstesnes detales ir įgaudami vis kokias nors naujas.

Dažniausiai vaizduotės kliedesiai reiškiasi kaip didybės manija, meilės kliedesiai ir išradiminiai kliedesiai.

Kartais išskiriamos paskiros dvi vaizduotės kliedesių rūšys:

  • Intelektualiniai kliedesiai, kur vaizduotė remiasi visokiais samprotavimais, o pacientas prikuria kažką tik esant reikalui
  • Vaizdiniai kliedesiai, kur pacientas patologiškai fantazuoja ir visus tuos savo prifantazuotus vaizdinius skleidžia aplinkiniams

Vaizduotės kliedesiai neretai pasitaiko prie visokių isterijos formų, bet taip pat ir prie kai kurių asmenybės patologijų.

Sunkiais atvejais, kai pacientą kamuoja aštri psichozė, Dupre kliedesiai išauga į parafreninius kliedesius: visokios nesąmonės ir fantazijos persimaišo su haliucinacijomis ir pavirsta į gana keistas, fantastines istorijas.