Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vaivorykštė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tai tiesą sakant, tai netgi ir vėmalai gali sukelti vaivorykštę, nors gal labiau teoriškai, nei praktiškai, bet maža kokias haliucinacijas gali matyt narkomanai visokie

Vaivorykštė susidaro ne tik iš lietaus lašelių, per kuriuos eina visokie saulės spinduliai. Žinoti verta, kad bet koks šviesai skaidrus skystis gali skaidyti tą šviesą, sukurdamas spalvas, taip kad net ir myžalų čiurkšlė gali vaivorykštę sukurti, taip gražu vat gali būti, todėl negalima apie nieką galvoti tik blogai, reikia matyti ir gerąsias reikalo puses.

Dar sako, kad kažkas pasakoja pasakas apie esą esą lobių kažkur kur vaivorykštė nusileidžia, bet tai net ir mažam vaikui aišku, kad briedas ir niekas tokių pasakų niekam nepasakoja.

O gi šiaip tai gražus dangaus reiškinys yra, įspūdingas, todėl labai mėgstamas fotografuoti, tai kai ieškai kur nors nuotraukų su dangum, tai vis vaivorykštes atrandi taip, lyg tos kiekvieną dieną rodytųsi.

Gi dar kalbama kažkodėl, esą vaivorykštės esą gėjų simboliais, o dar kiti net ir apie vaivorykštinį sąmokslą užsimena.

Kodėl vaivorykštėle yra 7 spalvos? Ogi toksai Izaokas Niutonas, kuris išrado spektrą, t.y., aprašė vaivorykštės atsiradimą, skaidant baltą šviesą į sudedamąsias, buvo biškį fantazuotojas. Tai jam kažkaip susifantazavo, kad vaivorykštės spalvos - tai kaip muzika, o kadangi muzika turi 7 natas, tai reiškia, ir šviesa taipogi turi turėti septynias spalvas. Žodžiu, tokia štai nesąmonė.


Iš ko susideda vaivorykštė

Išties vaivorykštė tėra į spalvas išskaidytas spektras, kur balta spalva padalinta į įvairias sudedamąsias.

Yra įvairios vaivorykštės, su įvairiu spalvų skaičiumi. Štai pavyzdžiui, Polaroid turi 5 spalvų vaivorykštę. O štai Apple turėdavo 6 spalvų vaivorykštę (pakol nepradėjo jos slėpti). O štai visokie fizikai turi 7 spalvų vaivorykštę. O užtat kompiuterastai turi 3 spalvų vaivorykštę, kurią vadina RGB. Bet spaustuvininkai turi 4 spalvų vaivorykštę, kurią vadina CMYK.

Kai kurie dažų gamintojai išskiria net ir 8 vaivorykštės spalvas - nes taip gali užpildyti 8 (4x2) dažų dėžutės vietas. Tai paprastai papildoma spalva būna arba juoda, arba ružava. Tipišku atveju tai gali būti kokia nors akvarelės dėžutė su dviem eilėm dažų langelių.

Beje, originali Gilbert Baker sukurta LGBT vėliava ir buvo 8, o ne 6 spalvų, kur pirmoji spalva ir buvo ružava. Tiktai vėliau atsirado suprastintos, 6 spalvų LGBT vėliavos. O dar vėliau atsirado ir dar viena Gilbert Baker vėliava, kur buvo dvi skirtingos ružavos spalvos - taip išvis gavosi 9 spalvų vėliava. Bet šitoji ir vėl neprigijo.