Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Triušis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Tokie vat mieli padarėliai, jokios iš jų naudos...

Triušis - kaip kiškis, bet naminis. Pasižymi legendiniu vislumu, tad ir krušnumas matyt neeilinis. Tai todėl kai kurie ūkininkai ima veisti triušius, nes šiuos ir maitint bet kuo galima, ir auga greitai, ir vietos daug nereikia... Bet visad paaiškėja, kad tų triušių kai prisiveisia, tai nei dėt juos nėra kur, nei tos triušienos kas nori valgyt, o ir su kailiukų išdirbimu vienos bėdos, o dar be to, vaikai cypia ir rėkia, nes kaip gi galima tuos mielus padarėlius skerst?

Tai Pipedija jums pataria: triušių veisimas - bergždžias reikalas, neverta nei prasidėt!


Triušiai Australijoje

Dar pasauliui plačiai žinoma tokia istorija, kaip 1859 metais toksai Thomas Austin kažkur pietinėje Australijoje paleido į laisvę 12 porų triušių, tai šieji per 10 metų prisidaugino tiek, kad buvo paskelbti valstybės masto nelaime... O dėl visko gi kaltas buvo toksai eksponentinis augimas, prakeikta matematika tiesiog.

Jau 1866 metais tų triušių buvo tiek, kad vien to paties Thomas Austin ūkyje jų tais metais buvo nušauta 14 tūkstančių. Dar po poros metų Australijoje metinis triušių sumedžiojimas viršijo 2 milijonus. Bet nors sumedžiojami buvo melejonai, triušių augimo tai niekaip nepaveikė, jie plito ir dauginosi be jokių problemų. Jau {[1900]] metais triušiai buvo aptinkami per 3000 kilometrų nuo tos vietos, kur jie buvo užveisti.

Mokslininkai įvertino, kad dėl triušių siautėjimo buvo daroma ne tik milžiniška žala žemės ūkiui, bet ir kitiems gyvūnams. Dėl to, kad triušiai nuėsdavo krūmus ir medžius, maždaug tarp 1906 ir 1936 metų gamtoje buvo visiškai išnaikintos visos trys Australijoje besiveisusios papūgų rūšys, o taip pat ir 23 iš 26 Pietų Australijos salų medžių rūšių. Kitose Australijos srityse buvo išnaikinta maždaug 66-75% vietinių žinduolių rūšių - visa tai vien dėl nekaltai atrodančių triušiukų.

Apie 1940 metus Australijos mokslininkai darė tyrimus, per kuriuos bandė įvertinti, kiek maždaug triušių yra Australijoje. Paaiškėjo, kad maždaug 800 milijonų. Beveik milijardas.

Tai nuo tų laikų triušiai visur ir visada yra žinomiausias ir garsiausias eksponentės pavyzdys, netgi ir Pipedijoje.